Rozwiązanie działa w oparciu o autorską metodę weryfikacji klienta stworzoną przez zespół Alior Banku Foto ID oraz platformę Autenti i obejmuje kredyty obrotowe z zabezpieczeniem w formie gwarancji BGK i okresem spłaty do 3 lat.

Nowa oferta dla mikrofirm od Alior Banku

Foto ID to zdalna metoda weryfikacji tożsamości osób fizycznych powiązanych relacją z klientem biznesowym, od których wymagana jest zgoda na zaciągnięcie zobowiązania przez przedsiębiorcę. W taki sposób Alior Bank potwierdzi też tożsamość współmałżonków tych osób, jeśli ich akceptacja jest wymagana do udzielenia przedsiębiorcy finansowania.

Dzięki platformie Autenti osoby reprezentujące mikrofirmy mogą w prosty i szybki sposób, bez konieczności posiadania dodatkowych narzędzi, podpisywać dokumenty w sposób elektroniczny, nawet w przypadku wieloosobowej reprezentacji. Z finansowania mogą skorzystać firmy, które zakończyły rok obrachunkowy obejmujący co najmniej 10 miesięcy. Bank uzależnia decyzję o przyznaniu finansowani od wiarygodności i zdolności kredytowej firmy – czytamy w komunikacie.

– Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom klienci biznesowi Alior Banku mogą  w naszym banku całkowicie zdalnie załatwić formalności związane z ubieganiem się  o finansowanie. Mikrofirmy wykorzystają w tym celu platformę Autenti i podpis elektroniczny, natomiast małe, średnie i duże przedsiębiorstwa posiadające już zobowiązania kredytowe w Alior Banku zrobią to w oparciu o podpis kwalifikowany – mówi Marek Sołtysiak, Dyrektor Zarządzający Pionem Produktów Klienta Biznesowego w Alior Banku.

Niebawem Alior Bank ma udostępnić także nowy moduł w bankowości elektronicznej BusinessPro, który umożliwi przedsiębiorcom zamawianie wybranych produktów i usług bankowych online z dowolnego miejsca na świecie