Całkowicie zdalny proces zakładania Konta Jakże Osobistego został wprowadzony w aplikacji Alior Mobile. Oznacza to, że klient może założyć rachunek osobisty z dogodnego miejsca i w dowolnym czasie, pod warunkiem, że posiada smartfon z dostępem do Internetu i pobierze aplikację banku.

Nowości w aplikacji Alior Mobile. Zdalne zakładanie konta

Aby założyć konto wystarczy pobrać aplikację banku i postępować zgodnie ze wskazówkami. Proces składa się z kilku kroków. Na początek należy zrobić zdjęcie swojego dokumentu tożsamości i potwierdzić wpisane dane, następnie nagrać siebie czytającego losowo wybrane liczby, a na końcu podać adres do korespondencji i zaakceptować oświadczenia.

Powiadomienie PUSH poinformuje klienta czy wniosek został zaakceptowany. Dzięki technologii Onfido i wykorzystanej w niej sztucznej inteligencji, oprogramowanie sprawdza autentyczność dokumentu, porównując ją także z twarzą użytkownika. Ostatni krok to podpisanie umowy poprzez wpisanie kodu SMS.

Rozwiązanie zostało wdrożone dzięki współpracy z brytyjskim fintechem Onfido. Spółka działa na rynku od 2012 roku, a z jej usług korzysta około 1,5 tys. firm na całym świecie – w tym między innymi Revolut. W kwietniu bieżącego roku Onfido pozyskało 100 mln dolarów na dalszy rozwój działalności. Fintech umożliwia przede wszystkim zdalną weryfikację klienta.

To kolejna nowość wdrożona przez bank. Wcześniej Alior udostępnił między innymi możliwość wnioskowania o pożyczkę za pomocą selfie, dzięki rozwiązaniu Foto ID. Ostatnio bank informował także o rozwijaniu usługi agregacji rachunków – w Aliorze można już podejrzeć konta z BNP Paribas i wystąpić o pożyczkę na podstawie historii konta z innego banku.

Wkrótce użytkownicy aplikacji Alior Mobile otrzymają dostęp także do funkcjonalności takich jak np. zakup biletów komunikacji miejskiej czy do kina, czy także możliwości załatwiania spraw urzędowych dzięki współpracy z zewnętrznymi partnerami – czytamy w komunikacie Alior Banku.

/RT