Nie tak dawno Allegro udostępniło swoją platformę klientom i sprzedawcom z całej Unii Europejskiej w języku angielskim. Dzisiaj, finalizujemy przejęcie razem z Grupy Mall i WE|DO. Pozwoli nam to na stworzenie platformy pierwszego wyboru w całej Europie Środkowo-Wschodniej, także poza nią. – powiedział François Nuyts, prezes Allegro.

Allegro sfinalizowało przejęcie czeskiej grupy Mall

Grupa Allegro zapłaciła łącznie 881 mln euro za 100% udziałów w obu przedsiębiorstwach. 53% kwoty sfinansowano gotówką i nowym długiem na łączną kwotę 459,5 mln euro, a pozostałe 47%, czyli 407,5 mln euro, sfinansowano poprzez emisję 33,6 mln akcji Allegro.eu o wartości 55,98 zł za akcję (ok. 12,11 euro za akcję). Allegro.pl kupiło WE|DO za 14 mln euro (ok. PLN 65,1 mln) w gotówce – czytamy w komunikacie.

Transakcja jest ważnym krokiem na drodze do realizacji strategii międzynarodowej ekspansji grupy i przyspieszy jej rozwój w Europie.Dzięki integracji 70 milionów potencjalnych klientów w całym regionie CEE uzyska dostęp do szerszego wyboru ofert.

Fuzja rozszerza także możliwości grupy w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii i Chorwacji, niemal podwajając wielkość dostępnego rynku detalicznego wyżej wskazanych państwach. Ponadto spowoduje, że pod jednym dachem znajdzie się szereg popularnych regionalnych marek – w tym Mall, WE|DO, mimovrste, CZC.cz, Ceneo, eBilet i oczywiście Allegro.

Platformy i spółki nowej grupy będą stopniowo integrowane, a wdrażanie strategicznych rozwiązań skierowanych do klientów rozpocznie się w całej grupie natychmiast – czytamy w komunikacie.