PaczkoPunkty InPost to stacjonarne punkty odbioru. Klienci Allegro posiadający pakiet Smart mogą nie tylko korzystać z bezpłatnej dostawy za zakupy o wartości 45 zł przez paczkomat, ale także zyskują dostawę w soboty bez dodatkowych opłat zarówno do paczkomatów, jak i PaczkoPunktu.

Rozszerzenie współpracy Allegro i InPost

– Jakość i szybkość dostawy są niejednokrotnie kluczowa dla zakupu w danym sklepie lub na platformie, motywuje i zmniejsza liczbę porzuconych koszyków. Takie trendy obserwujemy na każdym europejskim rynku, na którym działamy – mówi Rafał Brzoska, założyciel i prezes zarządu InPost.

Ostatnio pisaliśmy o tym, że InPost został partnerem logistycznym platformy wszystko.pl od Comarchu.Sprzedający, w ramach programu wszystko+, będą mogli zintegrować w serwisie dedykowany pakiet usług, a co za tym idzie – zyskać preferowane warunki cenowe na nadawanie paczek do klientów. Korzyści mają odczuć też konsumenci, którzy zapłacą mniej za wysyłkę.

Allegro z kolei nawiązało współpracę z Orlen Paczką. Dzięki nowemu modelowi współpracy pomiędzy Grupą Orlen i Allegro.pl, sprzedawcy korzystający z najpopularniejszej platformy e-handlu mogą poszerzyć ofertę dostawy sprzedawanych przedmiotów. Orlen Paczka pozwoli im również spełnić warunki udziału w programie Smart, a dodatkową korzyścią są bezpłatne odbiory kurierskie ze sklepów.