O tym, że Allegro rozważa IPO napisał Puls Biznesu powołujący się na Bloomberga. Byłoby to bez wątpienia wydarzenie giełdowe roku. Allegro wyceniane jest na ok. 10 mld EUR.

Obecnym właścicielem są fundusze Cinven, Parira i Mid Europa, które odkupiły Allegro w 2016 roku od południowoafrykańskiego Naspersa za kwotę 3,25 mld USD.

Allegro nikomu przedstawiać nie trzeba

To potentat na polskim rynku e-commerce. Firma ma już ponad 20 lat, niezagrożoną pozycję na rynku, doskonały brand i śmiałe plany rozwoju. Z Allegro miesięcznie korzysta 18 mln Polaków – co 5 minut na platformie sprzedaż zaczyna nowa firma. Tylko w marcu br. w serwisie zarejestrowało się 15 tys. nowych sprzedawców.

Allegro to także motor rozwoju fintech. Wygodne rozwiązania płatnicze – od BLIKA po płatności odroczone, aż po Allegro Smart!, czyli usługi darmowych dostaw w formie subskrypcji – to rozwiązania, które napędzają rynek e-commerce w Polsce. Ewentualne wejście Allegro na giełdę byłoby zatem wydarzeniem roku. Niemniej doniesienia o IPO nie są jeszcze potwierdzone oficjalnie.

Redakcja Fintek.pl przesłała pytania do Allegro w tej sprawie. Artykuł uzupełnimy gdy tylko uzyskamy odpowiedzi.