Partnerem logistycznym usługi One Box by Allegro jest UPS. Paczki można odbierać także za pomocą aplikacji Allegro. Wcześniej o planowanym uruchomieniu własnych automatów paczkowych informował m.in. PKN Orlen.

Automaty paczkowe od Allegro już dostępne

Z zielonych automatów One Box by Allegro klienci w większości odbiorą swoje paczki już następnego dnia po zakupie. W pierwszym etapie kupujący będą mogli wybrać ofertę z nową opcją dostawy na dedykowanej karuzeli produktowej na głównej stronie platformy lub skorzystać z filtra “Allegro One Box”.

Paczkę będzie można odebrać także za pomocą aplikacji mobilnej Allegro. Poza dokonaniem zakupów oraz sprawdzeniem statusów przesyłek, klienci znajdą w niej również informację, które produkty oczekują już w skrytce oraz otworzą ją za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji. Ponadto, dzięki specjalnej animacji świetlnej, odbierający błyskawicznie znajdą odpowiednią skrytkę, co jest szczególnie ważne, gdy przesyłki odbiera jednocześnie więcej osób lub w godzinach nocnych.

Już wkrótce, na etapie zakupów, możliwe będzie również wskazanie preferowanej wysokości skrytki, w której kurier umieści przesyłkę co ułatwi odbiór osobom niskim lub poruszającym się na wózkach. Pojawią się także udogodnienia dla osób niesłyszących i niedowidzących, czujniki jakości powietrza, system cichego domykania skrytek, czy oświetlenie uruchamiane czujnikiem ruchu.

Allegro przygotowało też dodatkowe funkcjonalności. Już teraz, po odebraniu pierwszej paczki, klient może w automacie nadać za darmo używany sprzęt elektroniczny, który zostanie poddany recyklingowi i zyska drugie życie. Z kolei po każdej dziesiątej odebranej paczce (a do końca 2021 roku już po trzeciej), platforma posadzi w imieniu klienta drzewo ze spersonalizowaną dedykacją.