Allegro Zapłać Później to nowa metoda płatności, która pozwala na opłacanie zakupów nawet 30 dni po ich dokonaniu. Allegro wdrożyło odroczone płatności wspólnie z polskim fintechem PayPo, wspieranym przez Alior Bank.

Allegro Zapłać Później dostępne w kolejnych kategoriach

– Dzięki tej metodzie za zakupy od 40 do 500 zł zapłacisz w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów. Spłatę możesz wykonać w dowolnym momencie, przy użyciu: BLIKA, szybkiego przelewu lub karty debetowej. Sprzedający otrzyma zapłatę od razu, dlatego od razu będzie mógł przystąpić do realizacji Twojego zamówienia – wyjaśnia Allegro w komunikacie.

Warto zaznaczyć, że klient ma możliwość wydłużenia terminu spłaty o kolejne 30 dni. W takim wypadku musi dopłacić 5% wartości całego zamówienia. Zwroty są realizowane w ciągu standardowych 14 dni lub zgodnie z polityką poszczególnych sprzedawców. Z perspektywy sprzedawców odroczone płatności nie zmieniają praktycznie nic. Otrzymują oni pieniądze tak szybko, jak ma to miejsce w przypadku zwykłej transakcji.

Allegro Zapłać Później jest już dostępne w takich kategoriach zakupowych jak: Dziecko, Dom i Ogród, Kultura i Rozrywka, Sport i Turystyka, Uroda oraz Zdrowie. Zgodnie z zapowiedziami Allegro odroczone płatności mają być stopniowo rozszerzane na kolejne kategorie.

Odroczone płatności w Polsce oferują także inni dostawcy. Poza fintechem PayPo taką formę opłacania zakupów umożliwiają między innymi PayU, czeska spółka Twisto, czy Cinkciarz.pl.