Partner serwisu Visa dla biznesu

Allegro rozszerza dostępność odroczonych płatności

Fintek
Fintek
#Allegro
Opublikowano: 2 października 2019, 10:20 Aktualizacja: 2 października 2019, 13:15

Odroczone płatności na Allegro są już dostępne w kolejnych trzech kategoriach. Zakupy z możliwością późniejszej zapłaty można już realizować w kategoriach Uroda, Zdrowie oraz Kultura i Rozrywka.

Zmiany dla sprzedających na Allegro

Allegro Zapłać Później to nowa metoda płatności, która pozwala na opłacanie zakupów nawet 30 dni po ich dokonaniu. Allegro wdrożyło odroczone płatności wspólnie z polskim fintechem PayPo, wspieranym przez Alior Bank.

Allegro Zapłać Później dostępne w kolejnych kategoriach

– Dzięki tej metodzie za zakupy od 40 do 500 zł zapłacisz w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów. Spłatę możesz wykonać w dowolnym momencie, przy użyciu: BLIKA, szybkiego przelewu lub karty debetowej. Sprzedający otrzyma zapłatę od razu, dlatego od razu będzie mógł przystąpić do realizacji Twojego zamówienia – wyjaśnia Allegro w komunikacie.

Warto zaznaczyć, że klient ma możliwość wydłużenia terminu spłaty o kolejne 30 dni. W takim wypadku musi dopłacić 5% wartości całego zamówienia. Zwroty są realizowane w ciągu standardowych 14 dni lub zgodnie z polityką poszczególnych sprzedawców. Z perspektywy sprzedawców odroczone płatności nie zmieniają praktycznie nic. Otrzymują oni pieniądze tak szybko, jak ma to miejsce w przypadku zwykłej transakcji.

Allegro Zapłać Później jest już dostępne w takich kategoriach zakupowych jak: Dziecko, Dom i Ogród, Kultura i Rozrywka, Sport i Turystyka, Uroda oraz Zdrowie. Zgodnie z zapowiedziami Allegro odroczone płatności mają być stopniowo rozszerzane na kolejne kategorie.

Odroczone płatności w Polsce oferują także inni dostawcy. Poza fintechem PayPo taką formę opłacania zakupów umożliwiają między innymi PayU, czeska spółka Twisto, czy Cinkciarz.pl.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

allegro-rozszerza-dostepnosc-odroczonych-platnosci