Od 24 stycznia Allegro przyjmuje zgłoszenia od nowych sprzedających. Klienci mogą liczyć na szybsze dostawy, a sprzedawcy na wzrost sprzedaży, dzięki oferowaniu korzystniejszych warunków. W komunikacie czytamy, że już ponad 80% zamówień na platformie jest realizowanych w 1-2 dni od zakupu.

One Fulfillment by Allegro wychodzi z fazy testów

Firmy prowadzące sprzedaż na platformie mogą już teraz zgłosić chęć skorzystania z usługi poprzez stronę: www.allegro.pl/kampania/fulfillment. Po weryfikacji zgłoszeń, Allegro zaprasza do usługi w tych sprzedawców, którzy spełniają odpowiednie kryteria, w szczególności związane z realizacją dostaw. Na start, dla nowo dołączających firm przygotowano pakiet powitalny – przez pierwszy miesiąc sprzedający nie płaci opłat podstawowej i dodatkowych, a taże otrzymuję dodatkowe wyróżenia dla swoich ofert. Pakiet startowy jest przewidziany dla wszystkich firm, które dołączą do usługi do 30 czerwca 2022 roku.

Dzięki One Fulfillment by Allegro sprzedający oferują klientom szeroki wybór metod dostawy, a także znaczne skrócenie czasu dostaw szczególnie w największych metropoliach. Dostawy realizowane przez X-press Couriers opłacone do godziny 10:00 (lub, jeżeli dostawa realizowana jest na terenie Warszawy,, do 13:00) dotrą do klientów jeszcze tego samego dnia. Natomiast wszystkie zamówienia złożone w tygodniu do godziny 19:00 Allegro wyśle jeszcze w dniu zakupu. Platforma bierze pełną odpowiedzialność za produkty, w tym również za ich ewentualne uszkodzenia w transporcie do kupujących – czytamy w komunikacie.

Istotne znaczenie przy projektowaniu nowej usługi miał aspekt ekologiczny. W procesie pakowania Allegro korzysta wyłącznie z materiałów przyjaznych środowisku – certyfikowanych opakowań, papierowych taśm i wypełniaczy, a także wdraża procesy mające na celu zminimalizowanie odpadów. Dzięki nadawaniu przesyłek z jednego miejsca możliwa jest redukcja liczby podjazdów kurierskich, co pomaga Allegro realizować Cele Zrównoważonego Rozwoju zawarte w strategii firmy na lata 2020-2023, wpływając na zmniejszenie śladu węglowego.