Allegro z X-press Couriers współpracowało od dwóch lat. Teraz firma kurierska uzupełni ofertę usług One Fulfillment by Allegro oraz zapewni wsparcie w rozwoju sieci własnych automatów paczkowych. Ma to przełożyć się na jeszcze szybsze realizowanie dostaw w największych polskich miastach.

Kupujący na Allegro mogą skorzystać z sieci ponad 35 000 punktów odbioru i automatów paczkowych. Zamówienia z Allegro można odbierać m.in. w sklepach Biedronka. W komunikacie czytamy, że dzięki usłudze szybkiej dostawy, świadczonej z pomocą partnerów Allegro, ponad 25 milionów ofert może być dostarczone już następnego dnia po zakupie, a kilka milionów nawet w dniu zakupu.

Allegro będzie rozwijać dostawy tego samego dnia

– Spodziewamy się, że zwiększenie skali usługi i rozszerzanie jej na kolejne duże miasta – w połączeniu z naszymi projektami One Fulfillment oraz własnymi automatami paczkowymi – wpłynie pozytywnie na doświadczenie klientów oraz pozwoli nam marginalnym kosztem oferować dostawy dla naszych klientów – mówi Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro.

Usługę dostawy tego samego dnia wprowadza w Polsce również InPost pod nazwą Same Day Delivery. Wejście na rynek zamówień z ekspresową dostawą zapowiedziała także Żabka.

Już w połowie października ruszy usługa Biedronka Express stworzona we współpracy z Glovo.