W pierwszym kwartale 2024 liczba firm kupujących na Allegro wzrosła o 20% w porównaniu z tym samym okresem rok temu. Z promocji skorzystać można rejestrując bezpłatne konto firmowe na Allegro Business – odsłonie serwisu dla przedsiębiorców. Odrębne konto firmowe pozwala łatwiej zarządzać zakupami realizowanymi w ramach prowadzonej działalności – czytamy w komunikacie.

Allegro Business Days – nowość dla przedsiębiorców

Platforma dla przedsiębiorców oferuje takie udogodnienia, jak widoczność cen netto, rabaty na zakupy hurtowe oraz korzystniejsze warunki odraczania płatności w ramach Allegro Pay Business. Konto kupującego oferuje jednocześnie korzyści znane z kont indywidualnych: nielimitowane dostawy i darmowe zwroty w ramach subskrypcji Allegro Smart.

Allegro Business Days ma być pierwszą kampanią Allegro o takim zasięgu skierowaną do kupującego firmowego. Promocje będą wspierane w spotach radiowych oraz w kampanii realizowanej w kanałach digital.

Kilka miesięcy temu Allegro opublikowało dane, z których wynika, że za pomocą Allegro Pay udzielono już pożyczek o wartości 6,7 mld PLN. W czwartym kwartale zeszłego roku odnotowano wzrost na poziomie 43%. Dodatkowo spółka przypominała o etapie pilotażowym nowego rozwiązania Allegro Cash.

Dzięki Allegro Cash użytkownicy posiadający aktywną usługę Smart będą mogli liczyć na cashback w wysokości do 2% wartości swoich zakupów. Wystarczy bezpłatnie otworzyć konto online w aplikacji mobilnej Allegro i zasilić je dowolną kwotą, żeby płacić za zakupy robione poprzez aplikację. Faza testowa usługi powinna potrwać kilka miesięcy.