Allegro Cash 111122222

Dzięki Allegro Cash, użytkownicy i użytkowniczki posiadający aktywną usługę Smart będą mogli liczyć na cashback w wysokości do 2% wartości swoich zakupów. Wystarczy bezpłatnie otworzyć konto online w aplikacji mobilnej Allegro i zasilić je dowolną kwotą, żeby płacić za zakupy robione poprzez aplikację. Faza testowa usługi powinna potrwać kilka miesięcy.

Allegro startuje z testami nowej metody płatności Allegro Cash

To kolejna odsłona współpracy Allegro z Aion Bankiem i Vodeno, które wspierają już Allegro Pay przez wykup należności. Aion i Vodeno oferują usługi w modelu Banking-as-a-Service (BaaS) dla klientów w całej Europie. W przypadku Allegro Cash, Aion będzie odpowiadał za obsługę kont bankowych w ramach usługi, a Vodeno za stronę technologiczną BaaS.

Cashback dodawany będzie na konto Allegro Cash zgodnie z zasadą: 1% cashbacku za zamówienia od jednego sprzedawcy o wartości od 100 zł i 2% cashbacku za zamówienia od 200 zł. Jednorazowo można uzyskać do 20 złotych, a miesięcznie – do 50 złotych. Allegro będzie teraz testować parametry nowej usługi wśród wybranych klientów i klientek.

– Z naszych badań wynika, że prawie dwie trzecie Polaków aktywnie szuka zniżek i atrakcyjnych promocji. Podobna część ankietowanych ogranicza się do wydatków na najpotrzebniejsze rzeczy, większe wydatki zostawiając na lepszy czas. Prawie wszyscy ankietowani przez nas klienci i klientki Allegro wyrazili też zainteresowanie opcją cashback na naszej platformie, więc startujemy z testami rozwiązania. Docelowo chcemy Allegro Cash rozwijać i rozbudowywać – mówi Rafał Czernik, dyrektor ds. usług finansowych w Grupie Allegro.