Przy okazji Web Summit 2022 delegacja łódzkich startupów miała okazję gościć w Ambasadzie RP w Lizbonie. Była to świetna okazja do odbycia rozmów kuluarowych, poznania specyfiki portugalskiego rynku oraz zapoznania się z szansami, jakie mogą czekać na polskie spółki w Portugalii. Fintek.pl był obecny z kamerą na wspomnianym spotkaniu.

Co polskie firmy mogły osiągnąć dzięki Web Summit 2022?

Ambasador RP w Portugalii – Joanna Maria Pilecka oraz dyrektor biura rozwoju gospodarczego i współpracy międzynarodowej w Urzędzie Miasta Łodzi – Adam Brzostowski, opowiedzieli o szansach, jakie czekały na polskie firmy podczas Web Summit 2022. Co mogły osiągnąć spółki z nad Wisły poprzez udział w konferencji? Jakich szans upatrywał w tym sam Urząd Miasta Łodzi?

Do Lizbony z inicjatywy Miasta Łodzi przybyło ponad 120 osób, w tym reprezentanci 50 łódzkich firm – zarówno dużych i dojrzałych spółek technologicznych, jak i innowacyjnych startupów, dla których przepustką na Web Summit była wygrana w dedykowanym konkursie, w ramach miejskiego programu akceleracyjnego „Mam Pomysł na Startup”.

Jeden z benefitów oferowanych w ramach programu  „Mam Pomysł na Startup” to możliwość zdobycia biletów na międzynarodowe wydarzenie technologiczne. W tym roku tym wydarzeniem był właśnie Web Summit 2022. Możliwość udania się z łódzką reprezentacją do Lizbony otrzymały zespoły Bethru, Cryptiony, SensiVR, SeniorApp, GunGuard, Gesture To Speech, Got Time? oraz HetBot.