app2U od 9 czerwca jest w Google Play i App Store. Aplikacja oferuje dostęp do jedenastu rodzajów ubezpieczeń dla osób podróżujących lub aktywnie wypoczywających. Jest to pierwsze rozwiązanie na polskim rynku oferujące ubezpieczenia na tak krótki okres.

Szybkie ubezpieczenie na krótki czas

Zakup polisy jest możliwy nawet w ciągu kilkunastu sekund, a ochrona ubezpieczeniowa rusza tuż po opłaceniu składki, którą można opłacić metodą wybraną przez użytkownika: za pomocą karty płatniczej, BLIKA lub PayU. W app2U klienci sami decydują o zakresie i okresie ochrony – w najkrótszym wariancie ubezpieczenie można kupić już na 4 godziny.

–Daleko posunięta personalizacja oferty jest jednym z głównych trendów w branży ubezpieczeniowej. Obserwujemy to i odpowiednio na to reagujemy. Dzięki app2U będziemy mogli punktowo i szybko zaspokoić konkretne potrzeby konsumenckie – turystów, narciarzy, rowerzystów czy miłośników festiwali muzycznych. Nasz nowy produkt jest skrojony pod świadomych i aktywnych klientów – chcących się ubezpieczyć tu i teraz – mówi Marat Nevretdinov, prezes Europa Ubezpieczenia.

W app2U zarówno zgłoszenie szkody, jak obsługa posprzedażowa – łącznie z przesłaniem zdjęcia ubezpieczonego przedmiotu czy zwierzęcia – odbywa się bezpośrednio przez aplikację. Możliwość zapisywania historii zakupów i biblioteka ubezpieczanych osób i przedmiotów umożliwia ponowny zakup ochrony bez powtórnego wpisywania danych.

– Przygotowany przez nas niedawno raport Foresight Ubezpieczenia 2030 pokazał, że przyszłość to rozwiązania zdalne, w tym mobilne. Dlatego postawiliśmy na produkt w postaci aplikacji mobilnej, intuicyjny proces zakupu, minimum formalności, elastyczność składki oraz dobrowolność w wyborze metody płatności – mówi Dominik Marzec, szef e-commerce w Europa Ubezpieczenia.

Europa Ubezpieczenia od dawna oferuje swoją ofertę przez internet.

4 obszary ubezpieczeń

App2U pozwala ubezpieczyć 4 różne obszary. Pierwszy – najbardziej rozbudowany – to Podróże i wypoczynek, który oferuje ochronę podczas podróży zagranicznej i wypoczynku w Polsce. Chroni także w przypadku zachorowania na Covid-19 oraz przymusowej kwarantanny i izolacji związanej z Covid-19 w trakcie pobytu zagranicą.

Twórcy app2U przygotowali również ofertę stworzoną z myślą o rowerzystach. Jej zakres dotyczy zarówno następstw od nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej, uszkodzenia roweru, kradzieży czy rowerowego assistance.

Drugi obszar to Bilety i Wydarzenia, który zapewnia mobilny dostęp do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży lub wydarzenia kulturalnego. Daje także możliwość ubezpieczenia się w prosty sposób na wypadek opóźnienia lub odwołania pociągu lub samolotu.

Trzeci obszar to sprzęt mobilny i RTV. Zakres ubezpieczenia obejmuje przypadkowe uszkodzenia i kradzieże laptopów, aparatów fotograficznych, zegarków sportowych, telewizorów czy konsoli do gier. Oferta jest skierowana między innymi do osób wynajmujących mieszkania, których ubezpieczenie nie obejmuje sprzętów w mieszkaniu.

Ostatni obszar, przeznaczony dla miłośników czworonogów, obejmuje ochroną następstw nieszczęśliwych wypadków psów i kotów, wydatki będące ich następstwem oraz odpowiedzialność cywilną za wyrządzone szkody. Nie ubezpiecza jednak od choroby zwierzęcia.