– Zgodnie z zapowiedzią udostępniamy aktualną wersję aplikacji w sklepie Huawei. Pracujemy też nad pełną integracją z Huawei Mobile Service, by klienci z nowszymi modelami smartfonów, którzy dotychczas nie mieli takiej możliwości, również mogli korzystać z naszej aplikacji – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Kolejna aplikacja bankowa w Huawei AppGallery

Aplikacja mobilna Banku Millennium oferuje takie rozwiązania jak płatności bezdotykowe, przelewy, płatności za bilety komunikacji miejskiej i parkingi, a także pozwala zapłacić za autostradę bez stania w kolejce i pobierania biletu. W ramach otwartej bankowości udostępnia usługę Finanse 360°, która pozwala sprawdzić stan konta i historię transakcji na rachunku aż w dziewięciu innych bankach, a także możliwość potwierdzenia dochodu w procesie wnioskowania o kredyt gotówkowy poprzez logowanie do jednego z ośmiu innych banków.

Obecnie w Huawei AppGallery znajdują się już aplikacje takich banków, jak Nest Bank, PKO BP, mBank, Bank Pekao i Idea Bank. W sumie w sklepie z apkami od Huawei jest dostępnych ponad 1 tys. polskich aplikacji. W skali całego świata ich liczba wynosi około 96 tys.

AppGallery to autorski sklep z aplikacjami Huawei, w którym znajduje się już ponad 1000 polskich aplikacji, a w skali globalnej jest ich już ponad 96 tysięcy.