– Z urządzeń Huawei korzysta wielu naszych klientów. Wiemy, że ci, którzy w swoich urządzeniach nie mają dostępu do usług Google, czekali na tę współpracę. Od kliku miesięcy otrzymujemy od nich wiele pytań. Dzięki nawiązanej współpracy nasza aplikacja mobilna wkrótce będzie dostępna w AppGallery na wszystkich urządzeniach Huawei – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Bank Millennium nawiązuje współpracę z Huawei

– Liczymy na to, że w grudniu uda nam się wprowadzić aplikację Banku Millennium do AppGallery, najpierw dla urządzeń opartych o GMS. Potem nastąpi integracja z HMS, dzięki czemu aplikacją Banku Millennium będą mogli cieszyć się także użytkownicy najnowszych urządzeń Huawei – mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

Obecnie w Huawei AppGallery znajdują się już aplikacje takich banków, jak Nest Bank, PKO BP, mBank, Bank Pekao i Idea Bank. W sumie w sklepie z apkami od Huawei jest dostępnych ponad 1 tys. polskich aplikacji. W skali całego świata ich liczba wynosi około 96 tys.

Aplikacja mobilna Banku Millennium umożliwia między innymi płatności bezdotykowe, przelewy, płatności za bilety komunikacji miejskiej i parkingi, a także pozwala zapłacić za autostradę bez stania w kolejce i pobierania biletu. Dodatkowo Millennium oferuje również rozwiązania z zakresu otwartej bankowości Finanse 360° – dzięki niej można sprawdzić stan konta w innym banku (ostatnio dodano rachunki z Citi Handlowego).

Bank Millennium umożliwia także zdalne założenie konta firmowego Mój Biznes – dzięki otwartej bankowości. Aby potwierdzić tożsamość, wystarczy zalogować się do konta w innym banku.