Pacific to polski fintech, na czele którego stoi Mateusz Klemczak. Spółka jest wspierana przez Mastercard, a pod koniec 2020 roku otrzymała 24 mln PLN dofinansowania od Aligo Venture Capital i Tomasza Gołębiewskiego, twórcy Semilac. Teraz aplikacja Pacific jest już dostępne dla posiadaczy urządzeń z Androidem. Niebawem ma się pojawić także na systemach iOS.

Aplikacja fintechu Pacific dostępna w Google Play

Parę miesięcy temu fintech Pacific informował, że przymierza się do rundy inwestycyjnej, w której zamierza pozyskać 4 mln PLN. Firma szukała maksymalnie kilku inwestorów instytucjonalnych lub prywatnych, którzy mieli pokryć całość rundy. Dodatkowo w trakcie Gali Fintech Awards, odbywającej się przy okazji Fintech Summit Poland 2021, Pacific otrzymać nagrodę w kategorii ESG – za ekologiczne karty płatnicze.

Co oferuje aplikacja Pacific? To przede wszystkim możliwość dokonywanie zakupów online za pomocą kodów QR. Po zobaczeniu kodu na Instagramie, TikToku, czy dowolnym innym miejscu (także offline) wystarczy go zeskanować lub wykonać zrzut ekranu, aby kupić produkt jednym kliknięciem. Rozwiązanie jest dostępne w sklepach internetowych zintegrowanych z systemem Pacific.

Za pomocą aplikacji można także korzystać z czatu, na którym oprócz wiadomości i GIFów wyślemy również pieniądze do znajomych. Przelewy mają być natychmiastowe i darmowe. Pacific oferuje też bezpłatne przewalutowania dla wszystkich transakcji – zarówno online, jak i offline. Użytkownik ma do dyspozycji kartę Mastercard, która miała zostać wykonana z plastiku wyłowionego z oceanów.

Kartę Pacific można także podpiąć do Google Pay. Środki deponowane przez klientów Pacific są przechowywane na rachunkach w Aion Banku.

Fintech Pacific – cennik

Fintech kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych i biznesowych. Użytkownicy indywidualnie mogą korzystać z trzech planów: Standard, Ocean i Sand. Ten ostatni to wydatek rzędu 29,90 PLN miesięcznie. Z kolei oferta kont biznesowych jest skierowana do sprzedawców, którzy chcą zintegrować się z systemem Pacific. Poniżej wykaz obu cenników.

Fintech Pacific - oferta dla klientow indywidualnych

Fintech Pacific - oferta dla klientow biznesowych