Wcześniej w AppGallery pojawiły się aplikacje PKO Banku Polskiego i mBanku. W pierwszej kolejności aplikacja banku będzie dostępna dla urządzeń Huawei opartych o Google Mobile Services (GMS). Tak samo sytuacja wygląda w przypadku apek PKO BP i mBanku.

Kolejna bankowa aplikacja z Polski w Huawei AppGallery

Po integracji aplikacji Idea Bank z ekosystemem Huawei Mobile Services (HMS) i zakończonej certyfikacji, będzie można ją pobierać również na najnowsze smartfony i tablety Huawei. W efekcie, z aplikacji Idea Banku korzystać będą mogli użytkownicy telefonów m.in. z serii P40 oraz Y, a także tabletów MediaPad Pro i MatePad T8.

– Zdecydowaliśmy się na udostępnienie aplikacji mobilnej Idea Bank w sklepie AppGallery, ponieważ urządzenia Huawei cieszą się w Polsce dużą popularnością. Użytkownicy tej marki stanowią liczną grupę klientów korzystających z naszej bankowości mobilnej – mówi Piotr Ćwiertnia, dyrektor Biura Bankowości Internetowej i Mobilnej w Idea Bank.

Więcej o konflikcie na linii Huawei – USA i o tym dlaczego chiński producent nie może oferować usług Google w Europie możecie przeczytać w podlinkowanym tekście.