Partner serwisu Visa dla biznesu

Aplikacja Idea Banku dostępna w Huawei AppGallery

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Bankowość
Opublikowano: 1 czerwca 2020, 12:29 Aktualizacja: 1 czerwca 2020, 14:50

Idea Bank jest trzecim bankiem z Polski udostępniającym swoją aplikację mobilną w sklepie Huawei AppGallery.

Liczba bankowych klientów mobile only przekroczyła 6 mln

Wcześniej w AppGallery pojawiły się aplikacje PKO Banku Polskiego i mBanku. W pierwszej kolejności aplikacja banku będzie dostępna dla urządzeń Huawei opartych o Google Mobile Services (GMS). Tak samo sytuacja wygląda w przypadku apek PKO BP i mBanku.

Kolejna bankowa aplikacja z Polski w Huawei AppGallery

Po integracji aplikacji Idea Bank z ekosystemem Huawei Mobile Services (HMS) i zakończonej certyfikacji, będzie można ją pobierać również na najnowsze smartfony i tablety Huawei. W efekcie, z aplikacji Idea Banku korzystać będą mogli użytkownicy telefonów m.in. z serii P40 oraz Y, a także tabletów MediaPad Pro i MatePad T8.

– Zdecydowaliśmy się na udostępnienie aplikacji mobilnej Idea Bank w sklepie AppGallery, ponieważ urządzenia Huawei cieszą się w Polsce dużą popularnością. Użytkownicy tej marki stanowią liczną grupę klientów korzystających z naszej bankowości mobilnej – mówi Piotr Ćwiertnia, dyrektor Biura Bankowości Internetowej i Mobilnej w Idea Bank.

Więcej o konflikcie na linii Huawei – USA i o tym dlaczego chiński producent nie może oferować usług Google w Europie możecie przeczytać w podlinkowanym tekście.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

aplikacja-idea-banku-dostepna-w-huawei-appgallery