Na początek Raiffeisen Digital Bank oferuje pożyczkę do 100 tys. PLN dla klientów indywidualnych. Można ją rozłożyć na 60 rat z RRSO 7,44%. Finansowanie dostępne jest bez prowizji i całkowicie online.

Raiffeisen Digital Bank dostępny na Androida i iOS

Udostępnienie aplikacji szerokiemu gronu użytkowników systemów iOS i Android poprzedziła faza Friends & Family. Polska jest pierwszym rynkiem, na którym debiutuje Raiffeisen Digital Bank. W miarę rozwoju marki planowane jest wprowadzanie kolejnych usług.

– Za pomocą aplikacji nasi klienci mogą wnioskować o pożyczkę do 100 tysięcy złotych. Cały proces kredytowy jest szybki, a w przypadku uzyskania pozytywnej decyzji do podpisania umowy dochodzi elektronicznie, za pośrednictwem aplikacji. Na żadnym z etapów klienci nie muszą odwiedzać oddziału banku, wypełniać papierowych formularzy czy przyjmować dokumentów przesyłką kurierską – mówi Kamil Niewiatowski, Country Manager na Polskę.

Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych uzyskujących wynagrodzenie na podstawie umowy o pracę i innych umów cywilnoprawnych. Wypłata pożyczki nie wymaga zakładania nowego konta. Do weryfikowania dochodów wykorzystywana są rozwiązania z zakresu otwartej bankowości.

Dane klienta w aplikacji mobilnej zabezpieczane są hasłem dostępu oraz biometrią. Natomiast wideoweryfikacja pozwala potwierdzać tożsamość bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy polski dowód osobisty i krótka wideorozmowa z konsultantem.

Podobne rozwiązania w Polsce oferują Aion Bank, czy Revolut Bank. Z usług Aiona korzysta już 20 tys. klientów, którzy wpłacili na rachunki oszczędnościowe lącznie 1 mld PLN.