Polska to pierwszy rynek, na którym zadebiutował Raiffeisen Digital Bank – aplikację można już pobrać ze sklepów Google Play i App Store. Proces wnioskowania o pożyczkę ma odbywać się całkowicie online. Klient składa wniosek poprzez aplikację, bez dodatkowych formalności i wizyty w oddziałach. W ten sposób można uzyskać finansowanie do 100 tys. PLN.

Raiffeisen Digital Bank nawiązuje współpracę z Kontomatikiem

Jest to możliwe m.in. za sprawą Kontomatika, który wspiera Raiffeisen Digital Bank jako dostawca infrastruktury opartej na otwartej bankowości. Dzięki temu klienci mogą w prosty sposób potwierdzać swoją tożsamość oraz udostępniać historię finansową. W ten sposób można uzyskać finansowanie do 100 tys. PLN z okresem spłaty do 60 miesięcy. Za rozwój RDB nad Wisłą odpowiada Kamil Niewiatowski.

Podobne rozwiązania w Polsce oferują Aion Bank, czy Revolut Bank. Z usług Aiona korzysta już 20 tys. klientów, którzy wpłacili na rachunki oszczędnościowe lącznie 1 mld PLN. Challenger oferuje m.in. kredyt do kwoty 90 tys. złotych z maksymalnym okresem spłaty do 84 miesięcy. Z kolei Revolut Bank udostępnia limit kredytowy do 100 tys. złotych z okresem spłaty do 96 miesięcy.

Kontomatik to fintech z polskim rodowodem, który powstał w 2009 roku. Dzięki rozwiązaniom z zakresu otwartej bankowości firma importuje, analizuje i kategoryzuje dane bankowe w czasie rzeczywistym. Dane uzyskane dzięki API Kontomatik mogą zostać wykorzystane do identyfikacji tożsamości klienta, szczegółowej oceny zdolności kredytowej, precyzyjnej segmentacji lub analizy zachowań finansowych.