Aplikacja Autopay umożliwia automatyczną płatność za przejazd AmberOne Autostradą A1 oraz Autostradą A4 Katowice-Kraków bez potrzeby zatrzymywania się przy bramkach. Od początku 2021 r. umożliwia także automatyczne opłacenie dostępu do wybranych parkingów w Polsce.

Aplikacja Autopay dostępna w Huawei AppGallery

Po pobraniu bezpłatnej aplikacji Autopay wystarczy założyć konto, dodając swój pojazd oraz kartę płatniczą (debetową lub kredytową), z której środki za przejazd będą pobierane automatycznie.

Podczas podróży czy wjazdu na parking nie trzeba uruchamiać aplikacji, ani nawet mieć przy sobie telefonu, na który została pobrana aplikacja. Dzięki kamerom przy bramkach wjazdowych system automatycznie identyfikuje numer rejestracyjny pojazdu i podniesie szlaban. Opłata również pobierana jest automatycznie. Przegląd wszystkich zrealizowanych przejazdów oraz opłat dostępny jest bezpośrednio w aplikacji.

Teraz aplikację Autopay można pobrać także w sklepie Huawei. AppGallery to oficjalna platforma Huawei, z której można pobrać aplikacje dla urządzeń takich marek jak Huawei, Honor oraz Motorola, działających na systemie Android. Sklep funkcjonuje na analogicznych zasadach jak Google Play czy AppStore, czyli służy do wyszukiwania, pobierania oraz zarządzania pobranymi aplikacjami mobilnymi.