Funkcja Apple Pay w końcu pojawiła się w bankach spółdzielczych z grupy BPS i w Banku BPS. Zrzeszenie BPS tworzy 328 banków spółdzielczych, które w sumie mają 2300 placówek w całym kraju. Przypomnijmy, że klienci zrzeszenia SGB też mogą płacić Apple Pay.

Płatności za pomocą Apple Pay stały się zatem ogólnopolskim standardem, gdyż ta forma płatności dostępna jest już w praktycznie każdym polskim banku. Upowszechnienie tej funkcji zajęło raptem 2 lata. W sumie usługa swoim zasięgiem obejmuje ponad 30 mln bankowych, aczkolwiek należy pamiętać, że smartfony marki Apple nie są najpopularniejszymi urządzeniami – iPhone posiada – w zależności od danych – od 5% do 11% użytkowników w Polsce. Niemniej, posiadanie iPhone i niekorzystanie z Apple Pay jest… bez sensu.

Apple Pay w BPS_Visa_grafika

Konfiguracja Apple Pay w BPS

Konfiguracja usługi Apple Pay jest łatwa. Wystarczy otworzyć aplikację Wallet i postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi dodania karty płatniczej Mastercard i Visa. Gdy klient doda kartę do iPhone’a, Apple Watcha, iPada lub komputera Mac, może od razu zacząć korzystać z usługi Apple Pay na danym urządzeniu. Płatności dokonywane przy użyciu Aplikacji Wallet traktowane są analogicznie jak płatności klasyczną kartą, dzięki czemu klienci zachowują prawo do wszystkich benefitów wynikających z płacenia kartami Mastercard i Visa.

Jak płacić Apple Pay w BPS?

Aby dokonać płatności zbliżeniowej wystarczy, że użytkownik przyłoży swój iPhone lub Apple Watch do terminala płatniczego. Bezpieczeństwo każdej transakcji Apple Pay zapewnia uwierzytelnienie za pomocą Face ID lub Touch ID, bądź też kodu. Apple Pay jest akceptowany wszędzie, gdzie istnieje możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych, tj. w sklepach spożywczych, aptekach, taksówkach, restauracjach, kawiarniach, sklepach detalicznych oraz w wielu innych punktach handlowo-usługowych.

Użytkownicy mogą również dokonywać szybkich i wygodnych zakupów internetowych za pośrednictwem Apple Pay w aplikacjach lub w przeglądarce Safari na iPhone’ie, iPadzie i komputerze Mac, bez konieczności zakładania nowych kont lub wielokrotnego wprowadzania danych dotyczących płatności i dostawy. Apple Pay ułatwia płacenie m.in.: za dostawy jedzenia, artykuły spożywcze, zakupy online, transport i parkowanie. Za pomocą usługi można też dokonywać płatności w aplikacjach zainstalowanych w Apple Watch.

/BPS/Fintek