O planowanym udostępnieniu konta oszczędnościowego przez Apple pisaliśmy w październiku zeszłego roku. Teraz trafia ona do amerykańskich użytkowników. Mogą oni zarządzać kontem oszczędnościowym bezpośrednio z poziomu aplikacji Wallet, nie ponosząc żadnych opłat. Nie ma też minimalnej kwoty depozytu, ani wymogu minimalnego stanu konta.

Konta oszczędnościowe od Apple w ramach Apple Card

Wszystkie nagrody Daily Cash (moneyback do 3%), zdobywane za pomocą Apple Card będą automatycznie wpłacane na konto oszczędnościowe. Użytkownicy mogą także wpłacać dodatkowe środki za pośrednictwem podłączonego konta bankowego lub z salda Apple Cash – czytamy w komunikacie.

Po założeniu konta, klienci mogą śledzić swoje oszczędności z poziomu aplikacji Wallet. Panel „oszczędności” pokazuje stan konta oraz gromadzone z czasem odsetki. Obecnie oprocentowanie wynosi 4,15% w skali roku. Pieniądze zgromadzone w ramach konta oszczędnościowego Apple można wypłacić na inny rachunek w dowolnym momencie.

Goldman Sachs jest partnerem Apple Card od momentu jej wprowadzenia w 2019 roku. Niemniej firma z Cupertino poczyniła pewne kroki w celu uniezależnienia się od banku. Dobrym przykładem jest wprowadzona niedawno przez Apple usługa BNPL. W tym przypadku finansowanie udzielane jest przez nową spółkę zależną –  Apple Financing, a Goldman Sachs jest jedynie partnerem technologicznym.