Partner serwisu Visa dla biznesu

Asystent Google w aplikacji mobilnej Pekao, czyli PeoPay

Fintek
Fintek
#Google#Pekao S.A
Opublikowano: 19 grudnia 2019, 17:48 Aktualizacja: 20 grudnia 2019, 10:43

Bank Pekao S.A. uruchomił obsługę głosową swojej aplikacji. Od teraz użytkownicy PeoPay szybko i wygodnie sprawdzą stan konta, wygenerują kod BLIK czy zlecą przelew w systemie Android. A wszystko to za pomocą Asystenta Google. Pekao to drugi bank w Polsce, który wdrożył Asystenta Google w aplikacji mobilnej – pierwszym był ING Bank Śląski.

Asystent Google

Wystarczy wypowiedzieć frazę ”OK Google” lub przytrzymać dłużej przycisk ekranu głównego, a Asystent Google będzie gotowy do użycia. Funkcje obsługi głosowej są dostępne na ekranie głównym urządzenia przed zalogowaniem do aplikacji mobilnej. Używając swojego głosu i odpowiedniej komendy użytkownik może od teraz wywołać wybrane funkcje w PeoPay i zostać przekierowany do odpowiedniego ekranu w aplikacji.

Po wypowiedzeniu komendy „OK Google, wyszukaj saldo w PeoPay”użytkownikowi pokaże się ekran główny aplikacji z wyświetlonymi podstawowymi informacjami na temat rachunku.

„Wyszukaj BLIK w PeoPay”

Podobnie jest w przypadku wygenerowania nowego kodu BLIK. Wystarczy wypowiedzieć do telefonu frazę „OK Google, wyszukaj BLIK w PeoPay”, a aplikacja sama uruchomi się na ekranie z nowym kodem BLIK, który tak jak w przypadku tradycyjnej obsługi będzie widoczny przez dwie minuty.

Dzięki głosowej obsłudze aplikacji mobilnej, użytkownik może również szybko przejść do formatki przelewu. Wypowiadając „OK Google, wyszukaj przelew w PeoPay”, przejdziemy do ekranu z przelewami i doładowaniami, a dzięki frazie „OK Google, wyszukaj przelew na numer telefonu w PeoPay”, klient zostanie błyskawicznie przeniesiony na odpowiednią formatkę w PeoPay i będzie mógł wykonać przelew na numer telefonu.

„OK Google, wyszukaj przelew”

Analogicznie działa funkcja „OK Google, wyszukaj przelew między rachunkami w PeoPay”, dzięki której szybki przelew pomiędzy swoimi rachunkami w Pekao nie był jeszcze tak prosty. Wystarczy odpowiednia komenda i przy pomocy Asystenta Google użytkownikowi wyświetli się formatka przelewu na rachunek własny.

Szukanie numeru telefonu do banku zawsze zabiera cenny czas, ale dzięki komendom „OK Google, zadzwoń do Pekao w PeoPay” i „OK Google, wyszukaj infolinię w PeoPay” Asystent sam uruchomi odpowiedni ekran w aplikacji z numerem kontaktowym do banku.

Obsługa głosowa aplikacji PeoPay z wykorzystaniem Asystenta Google jest dostępna na urządzeniach z systemem Android, a niektóre funkcje wymagają zalogowania się do aplikacji.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

asystent-google-w-aplikacji-mobilnej-pekao-czyli-peopay