Partner serwisu Visa dla biznesu

Australia płonie. Chcesz pomóc? Możesz to zrobić przez Revoluta

Fintek
Fintek
#Revolut
Opublikowano: 16 stycznia 2020, 21:49 Aktualizacja: 17 stycznia 2020, 15:01

Dzisiaj w aplikacji Revolut pojawiła się funkcja umożliwiająca przekazanie datków dla ogarniętej pożarami Australii. Za pośrednictwem aplikacji można przekazać środki do Czerwonego Krzyża i WWF.

Revolut -Australia

Użytkownicy Revolut od dzisiaj mogą pomóc potrzebującym w ogarniętej pożarami Australii. Z danych BBC wynika, że w skutek pożarów spłonęło ok. 6,5 mln ha lasów i buszu w praktycznie całym kraju. Niestety, konsekwencją tego nieszczęścia jest 28 ofiar śmiertelnych wśród ludzi (w tym 4 strażaków). Z informacji medialnych wynika, że spłonęło ok. 2 tys. domów. Zginęło też tysiące zwierząt, których zdjęcia obiegły cały świat.

Revolut

Jak działa funkcja donations w Revolut?

I cały świat odpowiada, wielu ludzi szuka sposobu na to, by wesprzeć Australijczyków w walce z żywiołem; zapewnić pomoc ludziom i zwierzętom; zarówno tym dziki i hodowlanym. Pieniądze można przekazywać bezpośrednio do organizacji zaangażowanych w pomoc.

Fintech Revolut udostępnił możliwość przekazania w środków na rzecz Czerwonego Krzyża (pomoc dla ludzi) oraz WWF (pomoc dla zwierząt) – firma, podobnie jak w przypadku wcześniejszych akcji charytatywnych, nie obciąży użytkowników żadnymi dodatkowymi opłatami za transfer środków, jak również zastrzega, że przekazanych zostanie 100% deklarowanych kwot bez żadnych obciążeń po stronie Revoluta. Dostępne są trzy opcje darowizn:

  • cykliczne – automatycznie w określonych odstępach czasu Revolut przekazuje na rzecz danej organizacji zdefiniowaną kwotę. Funkcję można wyłączyć w każdej chwili.
  • drobne – po zrealizowaniu każdej transakcji płatniczej via Revolut, końcówki z reszty przekazywane są na cele charytatywne.
  • jednorazowa wpłata.

Na rzecz WWF przekazano już ponad 160 tys. funtów, a dla Czerwonego Krzyża – ponad 6 tys. funtów.

To nie pierwszy raz, gdy Revolut rezygnuje z zysku dla szczytnych celów – w sierpniu użytkownicy, których w Polsce jest już ok. 800 tys., mogli też wesprzeć organizacje zaangażowane w ratowanie płonących lasów w Amazonii.

Revolut ma już 10 mln użytkowników

Z usług Revoluta korzysta już 10 mln użytkowników w całej Europie. Aplikacja dostępna jest także w Australii. Trudno chyba o tańszą i szybszą usługę transferu środków pomiędzy użytkownikami w Europie i Australii niż od tej, którą oferuje Revolut.

 


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

australia-plonie-chcesz-pomoc-mozesz-to-zrobic-przez-revoluta