– Wdrożenie eDO App w Authologic oznacza szybki dostęp do kolejnej, bezbłędnej formy weryfikacji, którą  możemy zaoferować naszym klientom. Jako Authologic rozwijamy platformę agregującą różne metody weryfikacji. Dzięki współpracy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych i wdrożeniu aplikacji eDO App, oferujemy już wszystkie dostępne w Polsce metody zdalnej weryfikacji tożsamości – mówi Krzysztof Klimczak, współzałożyciel i prezes Authologic.

eDO App i Authologic łączą siły

Aplikacja eDO App jako pierwsza na polskim rynku daje możliwość powszechnego wykorzystywania warstwy elektronicznej e-dowodu w sposób zdalny. By móc skorzystać z rozwiązania eDO App wystarczy posiadać dowód osobisty z tzw. warstwą elektroniczną (takie dowody wydawane są od dwóch lat, posiada je już ponad 5 mln obywateli) oraz smartfon z modułem NFC. Aplikacja nie tylko pozwala potwierdzić swoją tożsamość, ale także umożliwia szybkie wypełnienie formularza danymi odczytanymi bezpośrednio z warstwy elektronicznej dowodu.

Podpis osobisty zawarty w e-dowodzie, dzięki aplikacji eDO App, można wykorzystać podczas zawierania umów np. najmu, wypożyczenia auta czy przedłużania abonamentu na telefon lub internet u dostawców usług telekomunikacyjnych. eDO App to także narzędzie dla firm, których działalność opiera się na weryfikacji tożsamości lub zawieraniu umów, w tym tych na odległość.

Polski fintech Authologic, za pośrednictwem jednego API, oferuje firmom wszystkie kluczowe metody weryfikacji tożsamości w Polsce: poprzez dane bankowe, potwierdzenie adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego, rozpoznawanie fizycznych dokumentów za pomocą wideo lub selfie, weryfikację przelewem natychmiastowym, a od teraz również poprzez e-dowody z wykorzystaniem eDO App.

Authologic współpracuje z klientami z wielu branż, między innymi z platformą Signius do zdalnego podpisywania dokumentów.