Wcześniej Autopay zostało zintegrowane także z aplikacją Banku Pocztowego i Banku Millennium. Na razie kierowcy mogą użyć Autopay w dwóch miejscach w Polsce. Usługa jest dostępna na autostradzie A1 AmberOne oraz A4 – na odcinku Katowice-Kraków.

Autopay już niedługo w aplikacji PeoPay od Banku Pekao

Autopay to usługa umożliwiająca automatyczne opłacanie przejazdów autostradą na podstawie identyfikacji tablic rejestracyjnych. Aby ją aktywować, wystarczy zalogować się do aplikacji PeoPay lub serwisu Pekao24 i uzupełnić niezbędne dane, takie jak adres e-mail oraz informacje dotyczące pojazdu. Po wypełnieniu wszystkich wymaganych pól należy wybrać, z jakiego rachunku ma być realizowana płatność.

– Usługę Autopay, którą wkrótce udostępnimy, opracowaliśmy w zaledwie kilka miesięcy od podjęcia decyzji o jej realizacji. W ten sposób wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy w okresie wakacyjnym poruszają się po polskich drogach – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao.

Aby skorzystać z automatycznej płatności na A1 wystarczy wybrać specjalne bramki oznaczone symbolem AmberGO. W przypadku A4 należy kierować się do bramek oznaczonych znakiem czarnej kamery na żółtym tle. System automatycznie zidentyfikuje rejestrację samochodu zapisanego w serwisie Pekao24 lub aplikacji PeoPay, sygnalizacja świetlna zmieni kolor na zielony, a szlaban zostanie podniesiony. Po zakończonym przejeździe opłata zostanie pobrana z wybranego konta.

Co ważne, za pomocą aplikacji PeoPay lub serwisu Pekao24 w usłudze możliwe będzie zarejestrowanie kilka pojazdów, których kierowcy mogą skorzystać z automatycznych płatności i szybkich przejazdów przez autostradowe bramki – czytamy w komunikacie.