Awaria w Banku Pekao, Aliorze, Santanderze i ING Banku Śląskim

Fintek
Fintek
#Awarie bankowe
Opublikowano: 4 listopada 2019, 17:38 Aktualizacja: 4 listopada 2019, 17:39

To trudny poniedziałek dla klientów banków – dzisiaj doszło do problemów z działaniem bankowości internetowej i mobilnej w Pekao, PKO BP, Santanderze, Aliorze, mBanku i ING Banku Śląskim. Klienci mieli problemy z logowaniem, realizacją płatności i przelewów. Biorąc pod uwagę zasięg to jedna z większych awarii w tym roku.

Użytkownicy zgłaszali trudności o różnym stopniu nasilenia, które dotyczyły m.in. PKO BP, Santandera, mBanku, ING Banku Śląskiego, Alior Banku oraz Banku Pekao. Klienci przede wszystkim skarżyli się na problemy z logowaniem do bankowości internetowej i mobilnej.

Komunikacja z klientami zawiodła

Użytkownicy większości banków, którzy zgłaszali problemy w działaniu bankowości internetowej i mobilnej, raczej nie mieli szansy zapoznać się z oficjalnymi komunikatami lub ostrzeżeniami o możliwości wystąpienia problemów. Na oficjalnych profilach w social mediach również raczej cisza. Jak klient nie zapyta, to raczej nie dowie się, że coś jest nie tak.

Przyczyny trudności nie są znane – niewykluczone, że powodem jest „początek miesiąca” kiedy Polacy zlecają przelewy za rachunki, sprawdzają salda, itp.

Każdego roku dochodzi do ok. 50-60 awarii banków. Z bankowych aplikacji mobilnych korzysta ok. 10 mln Polaków, a z bankowości internetowej drugie tyle. Z uwagi na duży impakt na konsumentów, wydaje się zasadne, by sektor bankowy opracował standardy komunikacji w przypadku wystąpienia awarii – dzisiaj jest to zbyt chaotyczne, wywołuje frustrację i niepewność.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

awaria-w-banku-pekao-aliorze-santanderze-i-ing-banku-slaskim