Partner serwisu Visa dla biznesu

Awaria w Santanderze usunięta

Fintek
Fintek
#Santander
Opublikowano: 20 sierpnia 2019, 18:23 Aktualizacja: 21 sierpnia 2019, 10:45

Dzisiaj po południu doszło do awarii w Santanderze. Klienci mieli kłopoty z logowaniem do bankowości elektronicznej.

Santander wprowadza nową usługę dla małych firm

Santander za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku zapewnia, że na obecną chwilę wszystkie usługi działają poprawnie. Problem dotyczył bankowości internetowej, nie było zakłóceń w płatnościach kartowych.

 

Warto odnotować, że bank nie poinformował klientów o awarii w osobnym poście, tylko w komentarzach pod przypiętym wpisem dotyczącym innego tematu. Nie wygląda to dobrze.

otwórz konto FIRMOWE W SANTANDER BANKU I ZYSKAJ NAWET 900 ZŁ PREMII

Awarie w bankowości to codzienność

W 2018 roku było ich ponad 50. To naturalne, że klienci nie będą zadowoleni z usterek, zwłaszcza gdy ich częstotliwość jest wysoka (chociaż bywa to złudzeniem). Wówczas najpopularniejszym komentarzem jest stwierdzenie, że „klient właśnie podjął decyzję o zamknięciu rachunku i przejściu do innego banku”. Zwykle na komentarzu się kończy – zamknięcie rachunku chociaż wydaje się proste i szybkie, to jednak wymaga uwagi. Wcale też nie ma gwarancji, że w innym banku będzie lepiej.

Niemniej, bank powinien w sposób transparentny i uczciwy informować o występujących awariach. Jest to sytuacja kryzysowa, ale trzeba jej stawić czoła. Klient, który ma problem z logowaniem do bankowości elektronicznej lub mobilnej równie dobrze może odnieść wrażenie, że właśnie padł ofiarą ataku hakerów, itp. Awaria ma wpływ na plany użytkowników, w tym zakupowe i płatnicze – dobrze by było, gdyby mieli szansę przeorganizować swój harmonogram dnia, a nie dowiadywać się o fakcie wystąpienia awarii z komentarza na Facebooku pod postem o ofercie bankowości dla firm.

POLECAMY konto za zero z najlepszą aplikacją bankową


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

awaria-w-santanderze-usunieta