– Bank BGŻ BNP Paribas aktywnie rozwija działalność kredytową związaną również z finansowaniem odnawialnych źródeł energii. Kredyt ratalny oferowany we współpracy z innogy Polska to proste i wygodne rozwiązanie dla osób fizycznych, które już teraz chcą korzystać z oszczędności, jakie dają ekologiczne instalacje –  mówi Krzysztof Wojciechowski, dyrektor Zarządzający Pionu Sprzedaży Consumer Finance w Banku BGŻ BNP Paribas.

Czytaj także: Bank BGŻ BNP Paribas rozdaje bilety do kina

Ukłon w stronę ekologii

– Klient, aby sfinalizować np. inwestycje fotowoltaiczne, nie musi czekać na zgromadzenie odpowiednich środków. Dzięki atrakcyjnej ofercie finansowania może skorzystać z ekologicznych rozwiązań już dziś, a tym samym zacząć oszczędzać. Dobrze zaplanowane i realizowane działania na rzecz gospodarki niskoemisyjnej przynoszą nie tylko wymierne efekty ekologiczne, lecz także dają nowe impulsy do rozwoju gospodarczego i są ważnym elementem misji społecznej Grupy BNP Paribas – podkreśla Krzysztof Wojciechowski.

Oferta na finansowanie ekologicznych źródeł energii skierowana jest do klientów detalicznych i jest realizowana przez Bank we współpracy z innogy Polska. W ramach pakietu Bank BGŻ BNP Paribas oferuje klientom kredyt nawet na 3 do 120 miesięcy. Maksymalna kwota, którą może uzyskać kredytobiorca na zakup instalacji fotowoltaicznej wynosi 60 tys. zł.

Klient, który ubiega się o kredyt na sfinansowanie ekologicznych źródeł energii powinien dołączyć do wniosku kredytowego: umowę, kosztorys lub projekt instalacyjny z wymienionymi kosztami jako uzasadnienie wysokości wnioskowanego kredytu. Będzie też musiał wylegitymować się podstawowymi dokumentami potwierdzającymi wysokość i źródło dochodu, aby błyskawicznie uzyskać ostateczną decyzję kredytową.

Czytaj także: Jak poznać sektor fintech? EBA stawia na współpracę nadzorców

Polska robi się zielona

– Instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Tylko w ubiegłym roku w Polsce do sieci przyłączono ponad 12 500 nowych mikroinstalacji. Mimo dużego zainteresowania odbiorców tego typu rozwiązaniami, wciąż największą barierą pozostaje ich finansowanie – mówi Michał Skorupa, szef projektów fotowoltaicznych w innogy Polska.

– Dlatego z punktu widzenia innogy Polska najważniejsze jest dostarczenie naszym klientom produktów komplementarnych zarówno pod kątem technologicznym, jak również posiadających atrakcyjną formę finansowania – dodaje.

Czytaj także: Revolut wprowadza nową funkcję