Partner serwisu Visa dla biznesu

BGŻ BNP Paribas i innogy Polska stawiają na ekologię

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#BNP Paribas
Opublikowano: 16 marca 2018, 09:50 Aktualizacja: 24 lutego 2020, 12:40

Bank BGŻ BNP Paribas nawiązał współpracę z innogy Polska, w ramach której klienci indywidualni mogą zakupić instalację fotowoltaiczną w systemie ratalnym. Korzystając z oferty można sfinansować nawet 100 proc. wartości instalacji fotowoltaicznej od innogy Polska. Okres kredytowania pozwala na rozłożenie spłaty pożyczki do kwoty 60 tys. zł nawet do 120 miesięcy.

BGŻ BNP Paribas wspiera ekologię

– Bank BGŻ BNP Paribas aktywnie rozwija działalność kredytową związaną również z finansowaniem odnawialnych źródeł energii. Kredyt ratalny oferowany we współpracy z innogy Polska to proste i wygodne rozwiązanie dla osób fizycznych, które już teraz chcą korzystać z oszczędności, jakie dają ekologiczne instalacje –  mówi Krzysztof Wojciechowski, dyrektor Zarządzający Pionu Sprzedaży Consumer Finance w Banku BGŻ BNP Paribas.

Czytaj także: Bank BGŻ BNP Paribas rozdaje bilety do kina

Ukłon w stronę ekologii

– Klient, aby sfinalizować np. inwestycje fotowoltaiczne, nie musi czekać na zgromadzenie odpowiednich środków. Dzięki atrakcyjnej ofercie finansowania może skorzystać z ekologicznych rozwiązań już dziś, a tym samym zacząć oszczędzać. Dobrze zaplanowane i realizowane działania na rzecz gospodarki niskoemisyjnej przynoszą nie tylko wymierne efekty ekologiczne, lecz także dają nowe impulsy do rozwoju gospodarczego i są ważnym elementem misji społecznej Grupy BNP Paribas – podkreśla Krzysztof Wojciechowski.

Oferta na finansowanie ekologicznych źródeł energii skierowana jest do klientów detalicznych i jest realizowana przez Bank we współpracy z innogy Polska. W ramach pakietu Bank BGŻ BNP Paribas oferuje klientom kredyt nawet na 3 do 120 miesięcy. Maksymalna kwota, którą może uzyskać kredytobiorca na zakup instalacji fotowoltaicznej wynosi 60 tys. zł.

Klient, który ubiega się o kredyt na sfinansowanie ekologicznych źródeł energii powinien dołączyć do wniosku kredytowego: umowę, kosztorys lub projekt instalacyjny z wymienionymi kosztami jako uzasadnienie wysokości wnioskowanego kredytu. Będzie też musiał wylegitymować się podstawowymi dokumentami potwierdzającymi wysokość i źródło dochodu, aby błyskawicznie uzyskać ostateczną decyzję kredytową.

Czytaj także: Jak poznać sektor fintech? EBA stawia na współpracę nadzorców

Polska robi się zielona

– Instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Tylko w ubiegłym roku w Polsce do sieci przyłączono ponad 12 500 nowych mikroinstalacji. Mimo dużego zainteresowania odbiorców tego typu rozwiązaniami, wciąż największą barierą pozostaje ich finansowanie – mówi Michał Skorupa, szef projektów fotowoltaicznych w innogy Polska.

– Dlatego z punktu widzenia innogy Polska najważniejsze jest dostarczenie naszym klientom produktów komplementarnych zarówno pod kątem technologicznym, jak również posiadających atrakcyjną formę finansowania – dodaje.

Czytaj także: Revolut wprowadza nową funkcję


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bank-bgz-bnp-paribas-innogy-polska-stawiaja-ekologie