Partner serwisu Visa dla biznesu

BGŻ BNP Paribas po raz kolejny zaprasza startupy na Office Hours

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BNP Paribas
Opublikowano: 21 listopada 2017, 14:03 Aktualizacja: 19 lutego 2019, 20:07

Bank BGŻ BNP Paribas sukcesywnie szuka startupów, które mogą dostarczyć najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, tym razem z zakresu PSD2. Eksperci Banku ponownie spotkają się z obiecującymi startupami w ramach tzw. Office Hours. Spotkanie startupów z przedstawicielami Banku BGŻ BNP Paribas wyjątkowo odbędzie się 6-7 grudnia podczas jednego z najważniejszych w Europie wydarzeń z branży fintech – Impact fintech’17 w Katowicach.

Bank BGŻ BNP Paribas udostępnia „Kodeks Współpracy ze Startupami”

Tak jak w przypadku startupów z sektora Agro i HR Bank BGŻ BNP Paribas poszukuje zespołów, które mogą pochwalić się już pierwszymi wdrożeniami. Wybrane firmy zostaną zaproszone do współpracy w ramach pilotażu, podczas którego proponowane przez nie rozwiązania zostaną przetestowane w specjalnie przygotowanym do tego środowisku. Najlepsze mają szansę na wdrożenie.

Śmiało mogę powiedzieć, że kolejne już spotkanie w ramach Office Hours jest wyjątkowe. Po pierwsze odbędzie się podczas kongresu Impact fintech’17 – wydarzenia na skalę europejską, które gromadzi światowej klasy ekspertów. Po drugie, tradycyjnie podczas Office Hours spotykamy się z dziesięcioma startupami, tym razem wybierzemy aż dwadzieścia firm z sektora PSD2. Dodatkowo, zgromadzeni goście będą świadkami premiery pierwszego z wdrożeń startupów do naszego Banku. Co ciekawe, firmę, która z nami współpracuje poznaliśmy na czerwcowej edycji konferencji Impactpodkreśla Piotr Widacki, dyrektor Zarządzający w Banku BGŻ BNP Paribas.

Czytaj także: BeamUp – pomogą podzielić wspólne wydatki i nie tylko

Office Hours – wydarzenie dla startupów organizowane przez BGŻ BNP Paribas

Podczas Office Hours eksperci z Banku BGŻ BNP Paribas uważnie przyjrzą się proponowanym innowacyjnym wdrożeniom modeli płatności opartych na różnorodnych instrumentach płatniczych. Istotne dla Banku będą również proponowane zmiany w ramach elektronicznych systemów obsługi rachunku (np. zmiany w sposobie logowania do bankowości internetowej, zmiany w zabezpieczeniach aplikacji mobilnych).

Każda z wybranych firm będzie miał 45 minut na zaprezentowanie swojej technologii w specjalnie przygotowanej do tego strefie podczas konferencji Imapact. W rozmowach ze startupami wezmą udział managerowie aż z pięciu departamentów Banku BGŻ BNP Paribas.

– Nie chcemy być inwestorem. Nie mamy programu akceleracyjnego. Chcemy być klientem prężnie rozwijających się młodych firm z sektora PSD2. Współpracujemy z coraz większą liczbą startupów, budujemy silną sieć kontaktów i znajdujemy coraz więcej ciekawych rozwiązań, które mogą być użyteczne dla naszych klientów. O relacje na linii Bank – startupy zadba nasz zespół, który tworzą zarówno ludzie wywodzący się ze środowiska startupowego, jak i osoby doświadczone w tak dużych organizacjach, jak Bank BGŻ BNP Paribas – mówi Piotr Widacki.

Startupy, które chciałyby wziąć udział w tym wydarzeniu proszone są o przesyłanie zgłoszeń wraz z prezentacją proponowanego rozwiązania pod adres: startupy@bgzbnpparibas.pl w terminie do 30 listopada br.

PSD2 to dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej dotycząca usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego. Wpłynie ona w znaczącym stopniu na kształt całego rynku usług płatniczych, a tym samym na działalność m.in banków, instytucji płatniczych, podmiotów oferujących karty sklepowe, karty paliwowe, niezależnych operatorów bankomatów czy innych niebankowych dostawców usług płatniczych.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bank-bgz-bnp-paribas-kolejny-zaprasza-startupy-office-hours