Współpraca Banku BGŻ BNP Paribas z firmą Today to efekt tzw. Office Hours, cyklu spotkań organizowanych przez Zespół Cyfrowej Transformacji. Przykładem inwestowania w rozwój młodych firm technologicznych jest także Autenti, który jeszcze jako startup w 2016 roku wygrał pierwszą polską edycję BNP Paribas International Hackathon, a ostatnio podpisał z bankiem umowy o współpracy.

Partnerstwo BGŻ BNP Paribas z Today

Oficjalny komunikat o rozpoczęciu wspólnych działań banku z firmą Today ogłoszono podczas trwającego właśnie kongresu Impact mobility’18 rEVolution w Katowicach – jednego z kluczowych wydarzeń dotyczącego inteligentnej mobilności w tej części Europy.

Today zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych, wykorzystujących możliwości digitalu. Współpraca z BGŻ BNP Paribas zaczęła się w styczniu br., kiedy eksperci banku poszukiwali startupów oferujących innowacyjne rozwiązania ze świata motoryzacji i finansów dla partnerów biznesowych.

Konfigurator – pierwszy z wielu projektów

Firma Today zaprezentowała nowe narzędzie w ramach organizowanych przez bank Office Hours. Konfigurator ma ułatwiać klientom banku zakup modelu samochodu po wyborze modelu, silnika, koloru i elementów wyposażenia auta. W jednym miejscu będzie można dokonać symulacji finansowania zakupu na raty lub w leasingu.

Narzędzie umożliwia sprawdzenie ceny i finansowanie zarówno dla samochodów nowych, jak i używanych. Dostępne są również wszelkie możliwości finansowania – leasing oraz kredyt. Konfigurator od razu reaguje na wszelkie modyfikacje – zmiana parametrów samochodu powoduje zmianę wysokości rat. Na koniec wystarczy tylko zostawić swoje dane, a w ciągu 72 godzin doradca skontaktuje się w sprawie oferty finansowej i przekaże informacje o dalszych krokach.

Współpraca z Autenti i NuDelta

Firma Autenti, startup powstały w 2016 roku, zaproponował bankowi oprogramowanie usprawniające zawieranie umów z klientami z wykorzystaniem podpisu elektronicznego. Dzięki temu można np. podejmować kredyty z różnych miejsc na świecie, korzystając jedynie z telefonu z dostępem do Internetu.

Platforma pełni rolę zaufanej strony trzeciej, gwarantując autentyczność podpisanych w ten sposób dokumentów i zabezpieczając listę potwierdzonych dowodów czynności podejmowanych w procesie ich podpisywania. Rozwiązanie wdrożono we wrześniu 2018 roku.

Pierwszym startupem, który zaczął współpracować z BGŻ BNP Paribas, była firma NuDelta. Miało to miejsce podczas jednego z najważniejszych wydarzeń w Europie z branży Fintech – Impact Fintech’17. Firma stworzyła model automatycznego rozpoznawania i wykrywania treści dokumentów.