Dzięki pełnej integracji aplikacji Banku Millennium z HMS, staje się ona dostępna dla użytkowników najnowszych urządzeń Huawei, takich jak najnowsze smartfony z serii Mate 40, w tym Mate 40 Pro, telefony z serii P40 oraz Y – Y6p i Y5p, P smart 2021, smartfony z serii Mate 30, a także innowacyjny, składany smartfon Mate Xs. O HMS oparte są także najnowsze tablety Huawei – MatePad, MatePad Pro, MatePad T10, MatePad T10s i MatePad T8.

Aplikacja Banku Millennium dostępna na nowe smartfony Huawei

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zakończyliśmy pełną integrację naszej aplikacji mobilnej z Huawei Mobile Service. Otrzymaliśmy wiele sygnałów od użytkowników urządzeń opartych o HMS, że integracja była bardzo oczekiwana, dlatego cieszymy się, że możemy już udostępnić im naszą aplikację. Dodatkowo, wspólnie z Huawei, planujemy specjalną ofertę dla nowych klientów. Promocja ruszy w kwietniu, wtedy też przedstawione zostaną szczegóły oferty – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

W AppGallery jest już ponad 1000 lokalnych aplikacji, a także 8000 aplikacji dostępnych w języku polskim. Globalnie w sklepie znajduje się już ponad 120 tysięcy aplikacji, a każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 530 milionów aktywnych użytkowników z całego świata.

Na koniec 2020 roku Bank Millennium posiadał 1,7 mln aktywnych klientów mobilnych. Chodzi o użytkowników korzystających z aplikacji oraz serwisu transakcyjnego na urządzeniach mobilnych.