23 października 2018, 10:00:I Love Crypto 2018 - Złote Tarasy, Złota 59,00-120 Warszawa,Polska

Pekao S.A. przejmuje pełną kontrolę nad Domem Inwestycyjnym Xelion

Pekao S.A. przejmuje pełną kontrolę nad Domem Inwestycyjnym Xelion.

Bank Pekao S.A. w dniu 1 czerwca 2017, zawarł przedwstępną umowę nabycia od UniCredit S.p.A. 50 % akcji Domu Inwestycyjnego Xelion Spółka z o.o., przejmując pełną kontrolę nad spółką.

Transakcja pozwoli na przejęcie pełnej kontroli nad spółką i umożliwi jej pełną integrację do Grupy Banku Pekao SA, dodatkowo wzmacniając jej wiodąca pozycję w zakresie wspierania zarządzania majątkiem na rynku polskim, charakteryzującym się atrakcyjnymi perspektywami wzrostu.

Czytaj także: Multi Currency Pricing – PayU wspiera polskich przedsiębiorców w zdobywaniu nowych rynków

Xelion i Bank Pekao

Xelion koncentruje się na zapewnieniu spersonalizowanych usług dla klientów zamożnych i oferuje szeroką paletę produktów finansowych.

Dom Inwestycyjny Xelion sp. z o.o.  jest obecny na rynku finansowym od 2003 roku. W 2012 roku firma rozpoczęła świadczenie usług maklerskich w zakresie:

  • przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych,
  • wykonywania zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych na rachunek dającego zlecenie,
  • przechowywania lub rejestrowania instrumentów finansowych, w tym prowadzenia rachunków papierów wartościowych oraz rachunków pieniężnych,
  • sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych i innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych,
  • oferowania instrumentów finansowych,
  • doradztwa inwestycyjnego.