7. Polish Economic Forum, organizowane przez polskich studentów z The London School of Economics and Political Science (LSE) odbędzie się 10 marca w Londynie. W gronie kilkuset delegatów reprezentujących najbardziej prestiżowe uczelnie Wielkiej Brytanii oraz najważniejsze osobistości ze świata polskiej polityki i biznesu będzie się toczyć dyskusja dotycząca polskiej polityki i gospodarki.

Czytaj także: Bank Pekao S.A. przystąpił do Programu Polska Bezgotówkowa

W Polsce można się rozwijać

Podczas panelu o procesie digitalizacji sektora finansowego w Polsce – oczekiwaniach społeczeństwa, Michał Krupiński, Prezes Banku Pekao SA zaprezentuje trendy kształtujące rynki, cyfrową transformację Banku oraz przedstawi największy bank korporacyjny i inwestycyjny w Polsce – lidera M&A, structured finance, commercial real estate i large corporate financing.

Sprzyjamy rozwijaniu kariery w największym polskim banku międzynarodowym. Mamy ofertę dla osób, które myślą o powrocie i życiu w naszym kraju. Chciałbym pokazać, że w Polsce można się zawodowo rozwijać na wysokim poziomie – mówi Prezes Banku Pekao SA.

Bank Pekao SA od momentu powrotu w polskie ręce stawia na innowacyjne podejście i młodych ambitnych menedżerów, którzy dzięki różnorodnemu doświadczeniu uzyskanemu w najlepszych międzynarodowych instytucjach finansowych przyczynią się do realizacji strategii i założeń rozwoju Banku. Zdaniem Prezesa Michała Krupińskiego zachęcenie polskich menedżerów ze światowym doświadczeniem do pracy w Polsce, służy zarówno bankowi jak i polskiej gospodarce. Michał Krupiński, jako menadżer z doświadczeniem zdobywanym w instytucjach takich, jak Bank Światowy oraz Bank of America Merrill Lynch, miał okazję obserwować, jak rozwinąć firmę korzystając z międzynarodowego doświadczenia jej pracowników i liczy na to, że Polska będzie czerpała z tych wzorców.

Czytaj także: Żabie skoki KNF-u. Po Tajwanie czas na Hongkong

Polscy menadżerowie z zagranicy w Banku Pekao SA

Już dzisiaj Bank może pochwalić się menedżerami z doświadczeniem w obszarze finansów, bankowości i prawa zdobytym w bankach światowych. Młodzi ludzie zaczynają dostrzegać dla siebie szanse rozwoju w Polsce. Wracają do kraju i tu kontynuują karierę.  – Ważne jest, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom polskich obywateli, którzy pragną wrócić do kraju i tutaj wykorzystywać swoją wiedzę oraz cenne doświadczenie zawodowe zdobyte za granicą. To będzie zadanie dla osób z londyńskiego świata – tłumaczy Michał Krupiński.

Z jednej strony ważne jest, aby jeszcze bardziej pomagać Polakom w zagranicznej ekspansji, a z drugiej strony warto przenosić pomysły wysoko rozwiniętej bankowości zachodu do Polski. Przed takimi wyzwaniami stanie między innymi Roksana Ciurysek-Gedir, Wiceprezes Banku Pekao SA odpowiedzialna za wzmocnienie pozycji Pekao SA wśród banków oferujących usługi Private Banking.

– W Polsce rodzi się duże zainteresowanie bankowością i sukcesją, a ta dziedzina bankowości jest bardzo rozwinięta w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że wiele pomysłów uda się rozwinąć również w Polsce – tłumaczy Roksana Ciurysek-Gedir, która do tego zadania wykorzysta swoje doświadczenie z Credit Suisse, gdzie pełniła funkcję szefa UK Team UHNWI Emerging Europe, International Wealth Management.

Czytaj także: Bank Pekao S.A. najlepszym bankiem inwestycyjnym w Polsce

Chcemy być liderem innowacji

Możliwości rozwoju i ambitne wyzwania zachęciły do wsparcia zarządu Banku Pekao SA również Piotra Wetmańskiego, który wcześniej był częścią globalnego zespołu strategii w Bank of America Merrill Lynch, a od września zeszłego roku jest szefem strategii Banku Pekao SA, gdzie pomógł kształtować wizje banku i kierunki rozwoju 2017-2020.

Aspirujemy do najlepszych globalnych standardów i w związku z tym stoją przed nami duże wyzwania. Budowanie strategii dla Banku Pekao to jedno z najciekawszych zadań, jakie mogłem sobie wyobrazić – tłumaczy Piotr Wetmański.

W gronie pozyskanych przez Bank Pekao SA ekspertów z międzynarodowym doświadczeniem są Mateusz Chmielewski i Paweł Rzeźniczak. Chmielewski kieruje pracami Departamentu Prawnego. W ostatnich latach pracował w renomowanych kancelariach prawnych w Polsce, Wielkiej Brytanii i Singapurze. Z kolei Paweł Rzeźniczak został powołany na dyrektora nowo powstałego Departamentu Relacji Inwestorskich, Strategii i Rozwoju Grupy.

Czytaj także: nCino – bankowość z głową w chmurach?

Bank Pekao SA/AS