Partner serwisu Visa dla biznesu

Bank Pekao udostępni aplikację PeoPay Kids

Fintek
Fintek
#Fintech#Pekao S.A
Opublikowano: 27 maja 2020, 11:10 Aktualizacja: 27 maja 2020, 11:11

Bank Pekao wdraża PeoPay KIDS – rozwiązanie, za pomocą którego dzieci postawią pierwsze kroki w świecie mobilnych finansów.

Bank Pekao udostępni aplikację PeoPay Kids

PeoPay KIDS to pierwsze bankowe rozwiązanie, które jest odpowiedzią na potrzeby rodziców szukających wsparcia w edukowaniu swoich pociech w dziedzinie finansów osobistych. Prosta w obsłudze aplikacja jest przyjazna zarówno dla dzieci, jak i rodziców – czytamy w komunikacie Banku Pekao.

Świat dziecięcych finansów w jednym miejscu

Najmłodsi mają możliwość tworzenia skarbonek w ramach konta oszczędnościowego Mój Skarb, by odkładać w nich pieniądze na wybrane przez siebie cele i sprawdzać postęp zbiórki. Mogą też zrealizować przelew z bezpłatnego Konta Przekorzystnego lub doładować telefon – w tym przypadku prośba o autoryzację transakcji jest zawsze wysyłana rodzicowi. Dodatkowo, PeoPay KIDS jest wyposażony w funkcję wirtualnego trenera, który udziela dziecku podpowiedzi i wprowadza w świat finansów.

Aplikacja może być zainstalowana na smartfonie dziecka, a jeśli go nie posiada – na urządzeniu rodzica. Dziecko może też posiadać własną (z jednym z 6 przygotowanych wizerunków) kartę płatniczą PeoPay KIDS do Konta Przekorzystnego, dzięki której będzie mogło dokonać płatności w sklepach oraz wypłacać gotówkę – limit takich transakcji również ustala rodzic (min. 20 zł – max. 50 zł dziennie). Bank nie pobiera opłat za wydanie i obsługę karty.

Każdy rodzic może aktywować pakiet PeoPay KIDS bez wychodzenia z domu – poprzez nową wersję aplikacji PeoPay lub bankowość internetową Pekao24. Do wypełnienia wniosku wystarczy znać numer PESEL i jego podstawowe dane, nie jest wymagane podawanie danych dokumentu tożsamości dziecka.

Wcześniej podobne oferty dla dzieci poniżej 13. roku życia wprowadziły mBank (eKonto Junior) i PKO Bank Polski. Usługami dla najmłodszych zainteresował się także Revolut, który udostępnił aplikację Revolut Junior, skierowaną do dzieci/młodzieży w wieku 7-17 lat. Oferta dla dzieci poniżej 13. roku życia pojawiła się także w ING Banku Śląskim.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bank-pekao-udostepni-aplikacje-peopay-kids