Partner serwisu Visa dla biznesu

Bank Pekao wyłącza kody PeoPay w Biedronce

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Pekao S.A
Opublikowano: 18 września 2018, 11:24 Aktualizacja: 12 maja 2019, 21:56

Wraz z wprowadzeniem kodów BLIK w Biedronce, Bank Pekao wycofał z popularnej sieci dyskontów płatności kodami PeoPay.

Bank Pekao wyłącza kody PeoPay w Biedronce

Od początku tygodnia we wszystkich sklepach Biedronki, na 15 tysiącach terminali, można płacić kodami BLIK. To efekt wdrożenia tego standardu w Banku Pekao, który jest operatorem terminali płatniczych w Biedronce. Teraz BLIK zastąpi kody PeoPay.

BLIK zastąpi kody PeoPay w Biedronce

Wcześniej w sklepach Biedronki można było płacić nie tylko przy użyciu karty, płatności mobilnych i kodów PeoPay, ale także z wykorzystaniem systemu iKasa, stworzonym przez sieć Biedronka. iKasa działała bardzo podobnie do BLIKA – generowało się kod i podawało go kasjerowi. Niestety, ale ze względu na dostępność jedynie w placówkach Biedronki system nie przyjął się. Klienci Banku Pekao wciąż mogli jednak płacić kodami PeoPay, generowanymi z poziomu aplikacji.

Teraz po wprowadzeniu BLIKA kody PeoPay znikają z Biedronki, a klienci „banku z żubrem” będą musieli przerzucić się na płatności przy użyciu BLIKA. To także dobra informacja dla klientów pozostałych banków działających w Polsce.

W II kwartale 2018 roku przy pomocy BLIKA przeprowadzono 18,5 mln transakcji, a w całym I półroczu bieżącego roku takich operacji było prawie 33 mln. Co prawda zdecydowana większość transakcji, to płatności w Internecie (12,9 mln), ale to właśnie operacje w fizycznych sklepach zanotowały niemal dwukrotny wzrost w porównaniu do Q1 2018. W drugim kwartale było ich trochę ponad 1 mln, co stanowi 6% wszystkich transakcji.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bank-pekao-wylacza-kody-peopay-w-biedronce