Jedną z głównych zmian w aplikacji PeoPay ma być możliwość pełnej personalizacji pulpitu. Użytkownik może dodawać kafle na górze pulpitu, które zapewniają szybki podgląd produktów i dostęp do usług. W nowej wersji aplikacji klient będzie mógł ustawić dowolną ilość skrótów, układając je we własnej kolejności.

Nowa wersja aplikacji PeoPay od Banku Pekao

Kolejna nowość to ukrywanie kwoty salda. Jeśli nie chcemy aby nasze saldo było widoczne od razu po zalogowaniu możemy ją ukryć za pomocą dwóch kliknięć. Należy przytrzymać palec na danym produkcie, poczekać aż pojawi się dolne menu i wybrać odpowiednią opcję.

Aktualizacja aplikacji PeoPay to także nowa szata graficzna, nowe kolory i nowe sekcje. Dzięki temu apka ma być bardziej czytelna dla użytkowników. Pasek menu na dole zmienia kolor na biały. Pojawi się także niebieska sekcja pożyczki ekspresowej – czytamy w komunikacie Banku Pekao.

Nowe wersja aplikacji PeoPay będzie dostępna już od 26 lutego bieżącego roku. Można z niej korzystać na telefonach z systemem Android w wersji minimum 5.0, lub z systemem iOS w wersji minimum 11. Bank Pekao ma już ponad 2 mln aktywnych klientów mobilnych – chodzi tutaj zarówno o użytkowników korzystających z aplikacji mobilnej PeoPay, jak i o tych logujących się przez przeglądarkę na urządzeniach mobilnych.

Teraz Bank Pekao stawia między innymi na rozwój procesu otwierania kont na selfie. Klienci Pekao skorzystali z tej metody ponad 55 tysięcy razy. Rosnące zainteresowanie zdalnymi kanałami spowodowało, że bank rozpoczął pracę nad nową wersją aplikacji.