Partner serwisu Visa dla biznesu

Banki będą konsumentami usług PSD2 [VIDEO]

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 20 listopada 2019, 15:44 Aktualizacja: 20 listopada 2019, 15:45

PSD2 ma duży wpływ na sektor bankowy, który musiał wystawić fintechom interfejsy API. Ale to wcale nie oznacza, że banki są tylko dostawcami infrastruktury. Same mogą też być ich konsumentami i świadczyć nowe usługi dla swoich klientów.

Marcin Kusznier, Nest Bank

– Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że banki musiały się dostosować i wystawić interfejsy API dla fintechów. Natomiast z drugiej strony banki będą również konsumentami usług PSD2, co widać po tym, że wiele z nich wystąpiło o licencję TPP – mówił podczas Fintech Brunch #3 Marcin Kusznier, dyrektor bankowości elektronicznej w Nest Banku.

Jedno konto by rządzić wszystkimi

Możliwość podejrzenia salda rachunku w aplikacji bankowej innego banku, w którym klient ma założone konto wydaje się drobną innowacją, ale wbrew pozorom ma ona duże znaczenie dla rozwoju nowych usług, których potencjał jest jeszcze niedoszacowany.

Jednakże, do ich świadczenia kluczowa będzie współpraca banków z fintechami. Jest to trudne zagadnienie, bo fintech często sam do końca nie zidentyfikował celu świadczenia swojej usług – trudno by w tej sytuacji współpraca z bankiem „szła jak po maśle”. Przedstawiciel Nest Banku podczas Fintech Brunch #3 pokazywał, że model współpracy z fintechami wymaga niekiedy od banku, by to on przejął inicjatywę w kwestiach technologicznych i prawnych.

Cała relacja z Fintech Brunch #3 dostępna jest tutaj.

 


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

banki-beda-konsumentami-uslug-psd2