Partner serwisu Visa dla biznesu

Kolejne banki spółdzielcze udostępniają BLIKA. Rozwiązanie trafia do grupy BPS

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Bankowość#BLIK
Opublikowano: 8 czerwca 2020, 10:22 Aktualizacja: 8 czerwca 2020, 13:11

Od 8 czerwca klienci Banku BPS oraz wybranych Banków Spółdzielczych z Grupy BPS mogą korzystać z BLIKA. Dzięki temu wygodnie i bezpiecznie zapłacą za zakupy w Internecie i sklepach stacjonarnych oraz wypłacą pieniądze z bankomatów. Kolejne Banki Spółdzielcze zrzeszone z Bankiem BPS zaczną udostępniać usługę BLIK w najbliższym czasie.

Kolejne banki spółdzielcze udostępniają BLIKA. Rozwiązanie trafia do grupy BPS

Klienci banku BPS oraz wybranych Banków Spółdzielczych z Grupy BPS mogą korzystać z BLIKA poprzez aplikację BS Pay. Aplikacja dostępna jest na urządzeniach z systemem Android oraz iOS – czytamy w komunikacie.

BLIK w bankach spółdzielczych BPS

Dzięki BLIK klienci mogą szybko i bezpiecznie płacić w sklepach internetowych, stacjonarnych i w punktach usługowych oraz wypłacać gotówkę w bankomatach bez użycia karty płatniczej. W najbliższym czasie Bank BPS planuje poszerzyć ofertę o możliwość dokonania przelewu na telefon.

Grupa BPS to kolejne zrzeszenie banków spółdzielczych, które udostępnia taką metodę płatności. Kilka miesięcy temu BLIK pojawił się w banku SGB, obok Apple Pay, Google Pay i Garmin Pay. Grupa SGB aktywnie rozwija także swoją aplikację mobilną, a jej najnowsze wersja pojawił się w połowie maja.

Według użytkowników bankowości mobilnej, BLIK błyskawicznie stał się najwygodniejszą i jedną z najczęściej wybieranych metod płatności w internecie. Od końca 2018 roku jest wykorzystywany częściej niż karty płatnicze. Łącznie w pierwszym kwartale tego roku Polacy zrealizowali blisko 78 milionów transakcji BLIKIEM, a przez 5 lat funkcjonowania systemu – ponad 430 milionów transakcji. BLIKIEM można nie tylko wygodnie płacić w Internecie oraz w sklepach stacjonarnych, ale także wypłacać pieniądze z bankomatu oraz przelewać pieniądze na numer telefonu – bez znajomości numeru rachunku bankowego.

Kolejny krok w rozwoju BLIKA to udostępnienie płatności zbliżeniowych, co stało się możliwe dzięki współpracy fintechu z Mastercard. Pierwsze przymiarki do zbliżeniowego BLIKA już trwają – stosowne zapisy w swoim regulaminie wprowadził już na przykład ING Bank Śląski.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

banki-spoldzielcze-bps-udostepniaja-platnosci-blik