Partner serwisu Visa dla biznesu

Bankowiec brał pożyczki na nazwisko swojego klienta. Trafił w ręce policji

Fintek
Fintek
#Cyberbezpieczeństwo
Opublikowano: 7 stycznia 2020, 10:45 Aktualizacja: 7 stycznia 2020, 12:33

Policjanci z Lubina zatrzymali byłego pracownika jednego z banków. 36-letni mężczyzna zawierał fikcyjne umowy pożyczek, posługując się przy tym podrobionymi dokumentami. Podejrzany do swojego niecnego procederu wybrał dane niepełnosprawnego klienta banku. Straty na jakie naraził chorego mężczyznę i swojego byłego pracodawcę, mogą sięgać kwoty 155 tys. złotych.

Dostałeś sms-a z prośbą o dopłatę do przesyłki? To może być oszustwo

– Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany usiłował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem instytucję finansową, w której był zatrudniony, na kwotę ponad 170 tys. złotych. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcy działali na terenie Lubina, Warszawy i Pruszkowa – czytamy w komunikacie.

Nieuczciwy bankowiec zatrzymany przez policję

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 36-letni mężczyzna zatrudniony w jednym z lubińskich banków bezprawnie wykorzystywał dane klienta placówki – niepełnosprawnego mieszkańca powiatu lubińskiego. Podejrzany zawierał fikcyjne umowy pożyczek, posługując się przy tym podrobionymi dokumentami. Mężczyzna działał w ten sposób co najmniej przez kilka miesięcy, doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia mieniem instytucję finansową, w której pracował i jej klienta na kwotę blisko 155 tysięcy złotych.

Podejrzany 36-latek usłyszał już zarzuty. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany mężczyzna nie działał sam. Policjanci opublikowali wizerunki osób występujących w prowadzonym postępowaniu, prosząc o informacje, które mogą pomóc w ich identyfikacji i zatrzymaniu.

Przy okazji warto przypomnieć także o innym sukcesie funkcjonariuszy. W październiku zeszłego roku małopolska policja we współpracy ze Związkiem Banków Polskich rozbiła gang wyłudzaczy kredytów, który działał na ogromną skalę. W akcji wzięło udział ponad 100 funkcjonariuszy.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bankowiec-bral-pozyczki-nazwisko-swojego-klienta-trafil-policji