Partner serwisu Visa dla biznesu

Z bankowych aplikacji mobilnych korzysta już prawie 10 mln Polaków

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 26 września 2019, 11:30 Aktualizacja: 26 września 2019, 12:36

Liczba aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych na koniec II kwartału 2019 roku wyniosła prawie 9,5 miliona. Oznacza to, że więcej niż co drugi aktywny użytkownik bankowości elektronicznej aktywnie korzysta z bankowości mobilnej.

Profil Zaufany założyło już 6 mln Polaków

Takie dane prezentuje najnowszy raport NetBank przygotowany przez Związek Banków Polskich. W II kwartale 2019 r. liczba rachunków klientów indywidualnych mających możliwość korzystania z bankowości elektronicznej wyniosła 36,65 mln. Pełny raport ZBP można pobrać tutaj.

Raport NetBank – z bankowości elektronicznej korzysta 18 mln klientów

Raport ZBP w liczbach

Zgodnie z danymi ZBP nastąpił znaczny wzrost użytkowników którzy co najmniej raz w miesiącu logują się do e-bankowości – obecnie jest już ponad 18 mln takich klientów (to wzrost o 3,5% w porównaniu do I kwartału 2019). Znacznie wzrosła także liczba aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych – o 5% kwartał do kwartału, do liczby prawie 9,5 mln. Oznacza to, że co drugi klient korzystający z bankowości elektronicznej posiada także bankową aplikację mobilną.

Klienci sektora MSP posiadający rachunki bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej posiadali łącznie 2 776 tys. kont w bankach. Liczba małych i średnich przedsiębiorstw, które każdego miesiąca korzystają z elektronicznego dostępu do swojego rachunku na koniec czerwca 2019 roku wynosiła 1,64 mln. Oznacza to wzrost o 2,92% w II kwartale – czytamy w raporcie ZBP.

W danych za II kwartał 2019 roku dotyczących systemu rozliczeniowego Express Elixir zauważyć można dalszy wzrost liczby rozliczanych komunikatów. W drugim kwartale odnotowano 6,1 milionów sztuk przelewów natychmiastowych. Wartość obrotów zrosła o 16% do wartości 10 495 mln złotych. W pozostałych systemach rozliczeń prowadzonych przez Krajową Izbę Rozliczeniową, czyli Elixir oraz Euro Elixir, zanotowano wzrosty liczby komunikatów oraz wartości obrotów.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bankowosc-mobilna-liczba-klientow-netbank