BBVA udostępni usługę inwestowania w kryptowaluty w ramach bankowości prywatnej (private banking) dla klientów w Szwajcarii. Słowem, jest ona skierowana raczej do klienta zamożnego. Co więcej, bank zastrzegł, że nie będzie doradzał w tym zakresie.

BBVA to drugi co do wielkości hiszpański bank i jednocześnie jeden z największych banków na świecie. Otwarcie na rynek kryptowalut to pokłosie odpowiedzi na popyt zgłaszany przez klientów. Kryptowaluty, chociaż niepewne i ryzykowne, są już częścią światowego mainstreamu inwestycyjnego, którego nie można ignorować.

Czy banki odpuszczą rynek krypto fintechom?

Oddawanie pola fintechom bardziej otwartym na kryptowaluty, jest bardziej ryzykowną strategią niż udostępnić klientom pewne możliwości inwestycyjne, na których im zależy.

Nie jest to jednak łatwa decyzja, ani nie jest to proste w realizacji, m.in. z uwagi na obostrzenia regulacyjne, niepewność rynku i reputację nie tylko najbardziej perspektywicznego rynku na świecie, ale też… najbardziej nieprzewidywalnego, gdzie trendy mogą się zmienić za sprawą tweetów Elona Muska.