Partner serwisu Visa dla biznesu

Bezprowizyjny handel akcjami dostępny dla wszystkich użytkowników Revoluta

Fintek
Fintek
#Revolut
Opublikowano: 19 września 2019, 12:18 Aktualizacja: 19 września 2019, 15:33

Revolut udostępnił możliwość bezprowizyjnego handlu akcjami 150 amerykańskich spółek dla wszystkich użytkowników. Do tej pory taką możliwość mieli tylko użytkownicy Revolut Metal.

Revolut wspólne Sejfy Group Vaults

Potwierdziły się doniesienia, że Revolut udostępni dzisiaj funkcję bezprowizyjnego handlu akcjami dla użytkowników Premium i Standard.

  • Użytkownicy kart Standard będą mieli do dyspozycji 3 bezprowizyjne transakcje w miesiącu.
  • Użytkownicy kart Premium (29,99 zł/mc) będą mieli do dyspozycji miesięcznie 8 bezprowizyjnych transakcji.
  • Użytkownicy kart Metal (49,99 zł/mc)  będą mogli korzystać z nielimitowanych bezprowizyjnych transakcji.

Doszło jednak do pewnych zmian. Revolut uzupełnił listę dostępnych akcji o walory kolejnych 150 amerykańskich spółek, w sumie na platformie dostępne są już akcje ponad 450 firm notowanych na nowojorskiej giełdzie NYSE i NASDAQ. Wcześniej było tylko 300 spółek. Użytkownicy mogą „kupić akcje” Google, Facebooka, Apple – o tym jak to działa przeczytasz w naszej recenzji.

Ponadto użytkownicy Revolut Metal mieli limit 100 transakcji miesięcznie, który – jak wynika z informacji prasowej – został dla nich zniesiony.

W przypadku Standard i Premium transakcje ponad limitem będą oznaczały prowizję 1GBP. W ujęciu rocznym Revolut będzie pobierał też opłatę 0,01% od wartości całego portfolio akcji użytkownika.

kliknij I zdobądź darmową kartę revolut

Opcja została uruchomiona dla klientów z 26 rynków

W pierwszej kolejności w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Bułgarii, Chorwacji, Słowenii, Włoszech, Cyprze, Grecji, Hiszpanii, Malcie, Portugalii, Francji, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Finlandii, Danii, Litwie, Łotwie, Estonii, Austrii i Niemczech. Kolejne rynki dołączone zostaną w kolejnych tygodniach.

Inwestorzy mogą zetknąć się na rynku brokerskim z wymogiem zakupu minimum jednej akcji spółki. Nie jest to kłopot gdy cena pojedynczej akcji jest niska. W przypadku wielu popularnych spółek, jak na przykład Amazon, cena jednej akcji może sięgać tysiąca dolarów lub więcej i być poza zasięgiem finansowym inwestora. Revolut usuwa barierę cenową i umożliwia tzw. fractional shares trading, czyli zakup ułamków akcji o wartości 1 dolara.

Transakcje realizowane są od razu, co pozwoli użytkownikom Revolut kupować i sprzedawać akcje po aktualnej cenie, którą śledzą w czasie rzeczywistym, dzięki udostępnianym na bieżąco danym rynkowym.

– Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się otworzyć dostęp do bezprowizyjnego handlu akcjami dla wszystkich osób zainteresowanych inwestowaniem. W ten sposób realizujemy naszą misję, przeciwdziałamy wykluczeniu finansowemu i demokratyzujemy kolejną kategorię usług finansowych. Produkty finansowe zarezerwowane kiedyś dla ekspertów i klientów zamożnych, stają się proste, innowacyjne i tanie. Chcemy rozwijać naszą ofertę inwestycyjną dodając do niej nowe produkty i obejmując nią nowe rynki – powiedział Andre Mohamed, Head of Wealth & Trading w Revolut.

Fintek poleca: Odbierz za darmo kartę REVOLUT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bezprowizyjny-handel-akcjami-dostepny-dla-wszystkich-uzytkownikow-revoluta