Potwierdziły się doniesienia, że Revolut udostępni dzisiaj funkcję bezprowizyjnego handlu akcjami dla użytkowników Premium i Standard.

  • Użytkownicy kart Standard będą mieli do dyspozycji 3 bezprowizyjne transakcje w miesiącu.
  • Użytkownicy kart Premium (29,99 zł/mc) będą mieli do dyspozycji miesięcznie 8 bezprowizyjnych transakcji.
  • Użytkownicy kart Metal (49,99 zł/mc)  będą mogli korzystać z nielimitowanych bezprowizyjnych transakcji.

Doszło jednak do pewnych zmian. Revolut uzupełnił listę dostępnych akcji o walory kolejnych 150 amerykańskich spółek, w sumie na platformie dostępne są już akcje ponad 450 firm notowanych na nowojorskiej giełdzie NYSE i NASDAQ. Wcześniej było tylko 300 spółek. Użytkownicy mogą „kupić akcje” Google, Facebooka, Apple – o tym jak to działa przeczytasz w naszej recenzji.

Ponadto użytkownicy Revolut Metal mieli limit 100 transakcji miesięcznie, który – jak wynika z informacji prasowej – został dla nich zniesiony.

W przypadku Standard i Premium transakcje ponad limitem będą oznaczały prowizję 1GBP. W ujęciu rocznym Revolut będzie pobierał też opłatę 0,01% od wartości całego portfolio akcji użytkownika.

kliknij I zdobądź darmową kartę revolut

Opcja została uruchomiona dla klientów z 26 rynków

W pierwszej kolejności w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Bułgarii, Chorwacji, Słowenii, Włoszech, Cyprze, Grecji, Hiszpanii, Malcie, Portugalii, Francji, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Finlandii, Danii, Litwie, Łotwie, Estonii, Austrii i Niemczech. Kolejne rynki dołączone zostaną w kolejnych tygodniach.

Inwestorzy mogą zetknąć się na rynku brokerskim z wymogiem zakupu minimum jednej akcji spółki. Nie jest to kłopot gdy cena pojedynczej akcji jest niska. W przypadku wielu popularnych spółek, jak na przykład Amazon, cena jednej akcji może sięgać tysiąca dolarów lub więcej i być poza zasięgiem finansowym inwestora. Revolut usuwa barierę cenową i umożliwia tzw. fractional shares trading, czyli zakup ułamków akcji o wartości 1 dolara.

Transakcje realizowane są od razu, co pozwoli użytkownikom Revolut kupować i sprzedawać akcje po aktualnej cenie, którą śledzą w czasie rzeczywistym, dzięki udostępnianym na bieżąco danym rynkowym.

– Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się otworzyć dostęp do bezprowizyjnego handlu akcjami dla wszystkich osób zainteresowanych inwestowaniem. W ten sposób realizujemy naszą misję, przeciwdziałamy wykluczeniu finansowemu i demokratyzujemy kolejną kategorię usług finansowych. Produkty finansowe zarezerwowane kiedyś dla ekspertów i klientów zamożnych, stają się proste, innowacyjne i tanie. Chcemy rozwijać naszą ofertę inwestycyjną dodając do niej nowe produkty i obejmując nią nowe rynki – powiedział Andre Mohamed, Head of Wealth & Trading w Revolut.

Fintek poleca: Odbierz za darmo kartę REVOLUT