Obecnie BFG posiada 51% akcji VeloBanku, a kolejne 49% należy do Systemu Ochrony Banków Komercyjnych (SOBK), założonego przez osiem największych banków komercyjnych w Polsce. Przedmiotem transakcji ma być 100% akcji VeloBanku.

VeloBank wystawiony na sprzedaż

VeloBank powstał w wyniku przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku. Według stanu na grudzień 2022 roku VeloBank był 9 bankiem w Polsce pod względem wolumenu pożyczek brutto. Według stanu na marzec 2023 roku VeloBank posiadał aktywa o wartości 42 miliardy złotych, depozyty klientów o wartości 39 miliardów złotych oraz kredyty netto o wartości 21 miliardów złotych i nie miał żadnych walutowych kredytów hipotecznych.

Dodatkowo bank miał być rentowny od momentu jego założenia – podaje BFG. Co więcej w pierwszym kwartale 2023 roku VeloBank miał odnotować znaczący wzrost wartości depozytów. W analizowanym okresie miały one wynosić już 5 mld PLN.

Na czele zarządu VeloBanku stanął Adam Marciniak, wcześniej związany z PKO Bankiem Polskim. Od listopada 2022 roku bank wprowadził nową aplikację mobilną, nowy system transakcyjny, udostępnił własną platformę VeloMarket, czy nawiązał partnerstwo z Pru, w celu oferowania ubezpieczeń na życie.