Dostęp do księgozbioru jest bezpłatny, i do tego posiada legalny dostępy do dzieł polskiej i światowej literatury, w tym większości lektur szkolnych. Uczniowie rozpoczynający właśnie naukę mają szybki i wygodny dostęp do zbiorów książkowych. Unikają przy tym dźwigania wielu niepotrzebnych kilogramów i dbają o kręgosłup.

E-lektura to przyjemność

Czytnik posiada bezpłatny dostęp do księgozbioru projektu „Wolne Lektury” – zainicjowanego przez fundację Nowoczesna Polska, tworzonego we współpracy z Biblioteką Narodową oraz szeregiem instytucji państwowych. Biblioteka internetowa jest czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Obecnie w bibliotece znajduje się 5508 utworów (w tym wiele lektur szkolnych). Książki zostały odpowiednio przygotowane – opatrzone przypisami, motywami i zapisane w kilku formatach – html, txt , pdf, epub,mobi, fb2. Można również posłuchać kilkaset audiobooków.

Jak korzystać z biblioteki „Wolne Lektury”

Rozpoczynamy od pobrania bezpłatnej aplikacji mobilnej na czytnik e-booków, smartfon lub tablet. Preferowane jest korzystanie z e-czytników, ponieważ ich ekrany wykonane są w technologii papieru elektronicznego, dzięki czemu nie męczą się oczy podczas czytania. Czytniki mają także regulowane doświetlenie pozwalające na komfortowe czytanie o każdej porze dnia. Na uwagę zasługuje również możliwość dodawania notatek i zakładek, bez konieczności fizycznej ingerencji w wolumin. System Android to dodatkowo otwarcie na instalację oprogramowania uzupełniającego: słowników, encyklopedii, map i innych.

Jako że młodzi ludzie współcześnie zdecydowanie więcej uwagi poświęcają technologii niż literaturze, czytnik może okazać się gadżetem, dzięki któremu młodzież sięgnie po szkolne lektury bez poczucia przymusu. Więcej informacji tutaj