Biblioteka „Wolne Lektury” dostępna na pierwszym e-czytniku

0
Piotr Koperski
Piotr Koperski
#Fintech
Opublikowano: 14 września 2018 Aktualizacja: 21 lutego 2019

Na polskim rynku pojawił się właśnie model czytnika ebooków (inkBOOK Lumos) gwarantujący dostęp do zasobów projektu „Wolne Lektury” – ogólnopolskiej biblioteki wirtualnej.

Dostęp do księgozbioru jest bezpłatny, i do tego posiada legalny dostępy do dzieł polskiej i światowej literatury, w tym większości lektur szkolnych. Uczniowie rozpoczynający właśnie naukę mają szybki i wygodny dostęp do zbiorów książkowych. Unikają przy tym dźwigania wielu niepotrzebnych kilogramów i dbają o kręgosłup.

E-lektura to przyjemność

Czytnik posiada bezpłatny dostęp do księgozbioru projektu „Wolne Lektury” – zainicjowanego przez fundację Nowoczesna Polska, tworzonego we współpracy z Biblioteką Narodową oraz szeregiem instytucji państwowych. Biblioteka internetowa jest czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Obecnie w bibliotece znajduje się 5508 utworów (w tym wiele lektur szkolnych). Książki zostały odpowiednio przygotowane – opatrzone przypisami, motywami i zapisane w kilku formatach – html, txt , pdf, epub,mobi, fb2. Można również posłuchać kilkaset audiobooków.

Jak korzystać z biblioteki „Wolne Lektury”

Rozpoczynamy od pobrania bezpłatnej aplikacji mobilnej na czytnik e-booków, smartfon lub tablet. Preferowane jest korzystanie z e-czytników, ponieważ ich ekrany wykonane są w technologii papieru elektronicznego, dzięki czemu nie męczą się oczy podczas czytania. Czytniki mają także regulowane doświetlenie pozwalające na komfortowe czytanie o każdej porze dnia. Na uwagę zasługuje również możliwość dodawania notatek i zakładek, bez konieczności fizycznej ingerencji w wolumin. System Android to dodatkowo otwarcie na instalację oprogramowania uzupełniającego: słowników, encyklopedii, map i innych.

Jako że młodzi ludzie współcześnie zdecydowanie więcej uwagi poświęcają technologii niż literaturze, czytnik może okazać się gadżetem, dzięki któremu młodzież sięgnie po szkolne lektury bez poczucia przymusu. Więcej informacji tutaj


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

biblioteka-wolne-lektury-dostepna-na-pierwszy-e-czytnik