Partner serwisu Visa dla biznesu

Billon i Microsoft wprowadzają blockchain na Uniwersytet Warszawski

Fintek
Fintek
#Blockchain
Opublikowano: 17 maja 2019, 23:10 Aktualizacja: 17 maja 2019, 23:13

Billon i działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego Centrum Badań nad Prawnymi Aspektami Technologii Blockchain zawarły porozumienie o współpracy, która ma być podstawą dla wspólnych inicjatyw, wprowadzających technologię rozproszonego rejestru na wyższe uczelnie. Partnerem technologicznym jest Microsoft. 

Zgodnie z umową obie strony będą udzielać sobie wsparcia w pracy naukowej i eksperckiej dotyczącej technologii blockchain. Porozumienie ma też służyć rozwojowi wspólnych inicjatyw, wprowadzających rozwiązania oparte na rozproszonym rejestrze do użytku w środowisku akademickim.

– Współpraca z najlepszym uniwersytetem w Polsce to kolejny krok prowadzący w kierunku powszechnego zastosowania przełomowej technologii rozproszonego rejestru. Wspólnie z ekspertami z Uniwersytetu Warszawskiego będziemy badać potencjał wdrożenia tej technologii na wyższych uczelniach. Jestem przekonany, że środowisko akademickie skorzysta z takich jej funkcjonalności, jak gwarancja niezmienności zapisu dokumentów, czy natychmiastowy transfer środków pieniężnych – mówi Robert Kałuża, dyrektor operacyjny grupy Billon.

– Podpisanie porozumienia o współpracy z czołowym polskim fintechem to kolejny etap w działalności Centrum Badań Nad Prawnymi Aspektami Technologii Blockchain. Uczestnicząc w licznych konferencjach biznesowo-naukowych, eksperci Centrum przekonywali o możliwości i korzyściach szerokiego zastosowania technologii rozproszonego rejestru. Podpisanie porozumienia z Billonem potwierdza te stwierdzenia i daje szansę na ich wdrożenie w życie w interesie całej społeczności akademickiej – mówi dr hab. Sławomir Żółtek, kierownik Centrum Badań Nad Prawnymi Aspektami Technologii Blockchain.

Polski oddział Microsoftu udostępni na potrzeby wspólnych inicjatyw m.in. zasoby chmurowe Microsoft Azure.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

billon-i-microsoft-wprowadzaja-blockchain-na-uniwersytet-warszawski