Nowa hulajnoga będzie cechować się dwukrotnie dłuższą żywotnością akumulatora i większym zasięgiem do ok. 50 kilometrów na jednym naładowaniu. Koszt wypożyczenia pojazdu pozostanie bez zmian – 3 złote opłaty startowej i 50 groszy za każdą minutę jazdy.

Bird One – nowy model hulajnóg w Poznaniu

Bird zadebiutował w Polsce w kwietniu 2019 roku – wjeżdżając na ulicę Warszawy. Kolejnym krokiem było rozpoczęcie działalności we Wrocławiu, a teraz hulajnogi oficjalnie debiutują w Poznaniu. Firma informuje, że z serwisu skorzystały już dziesiątki tysięcy użytkowników. W pierwszym roku działalności spółka odnotowała ponad 10 milionów podróży w 100 miastach na świecie. Szacuje się, że w ten sposób ograniczono emisję ok. 6 000 ton CO2 do atmosfery.

Czym dokładnie wyróżnia się nowy model Bird One? Uaktualnione funkcje hulajnogi elektrycznej obejmują: zwiększoną gęstość ramy, czuły układ hamulcowy, brak odsłoniętych kabli, panele serwisowe z szybkim dostępem, ulepszone oświetlenie i większą stabilność na wyboistych drogach. Do tego należy doliczyć także wspomnianą dłuższą żywotność akumulatora (do około 50 km na jednym ładowaniu) Nowy model zostanie wprowadzony do Poznania na okres testowy.

Obecnie w Polsce działa wielu dostawców oferujących wynajem hulajnóg elektrycznych na minuty. Mowa o takich firmach jak hive, Lime, Bird, CityBee, czy Blinkee.city. W związku z tym niezbędne wydaje się uregulowanie rynku – przede wszystkim pod względem bezpieczeństwa na drogach. Dlatego Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad nowymi przepisami, które nałożą na użytkowników e-hulajnóg podobne obowiązki, z jakimi obecnie muszą mierzyć się rowerzyści.