Prowizja od takich transakcji wynosi 2,99%, przy czym minimalna prowizja to 10 PLN/2,5 EUR. Wypłaty kartami są obsługiwane przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Czas oczekiwania na zaksięgowanie środków to około 10 minut.

Pod koniec września BitBay opublikował wyniki finansowe – fintech zarobił 6,6 mln euro (w okresie od października 2019 do grudnia 2020).

Wypłata na karty Visa już dostępna dla użytkowników BitBay

W ciągu 30 dni można zrealizować wypłaty na łączną kwotę 15 tys. EUR. Limit jednorazowej wypłaty wynosi 5 tys. EUR. Informację o pozostałym do wykorzystania limicie można znaleźć nad polem kwota wpłaty. Limit jest aktualizowany codziennie.

Jednocześnie na swoim koncie można mieć aktywne 3 karty (kredytowe lub debetowe). Kartę można w dowolnym momencie usunąć z konta klikając przycisk “Dezaktywuj” znajdujący się poniżej widoku karty. BitBay przypomina, że nie akceptuje wpłat kartami przedpłaconymi (prepaid).

Aby skorzystać z wypłat na kartę należy zweryfikować konto na BitBay oraz włączyć dwuskładnikowe uwierzytelnianie podczas logowania. Następnie należy przejść do zakładki „Portfele” i wybrać walutę, w której chcemy zlecić wypłatę. Należy pamiętać, że jeśli nasza karta jest w innej walucie niż waluta, w której chcemy dokonać wypłaty, wówczas bank pobierze prowizję za wykonanie przewalutowania.

Kolejne kroki to wybranie opcji „Wypłata” i „Karta płatnicza”. Następnie klikamy „Dodaj kartę”, aby zweryfikować plastik, na który zlecamy wypłatę. Konieczne będzie też uzupełnienie danych karty (imię, nazwisko, numer karty, datę ważności oraz kod CVV). Podczas weryfikacji karty zostanie pobrana bezzwrotna opłata w kwocie 0,01 – 1 EUR.