Bitcoin osiągnął wycenę na poziomie powyżej 50 tys. USD nad ranem polskiego czasu. Niemniej wciąż daleko do kwietniowej hossy, gdy za jednego BTC trzeba było zapłacić prawie 65 tys. dolarów.

Bitcoin wart powyżej 50 tys. USD

Wahania kursu na rynku kryptowalut to chleb powszedni. Zaledwie dwa miesiące po wspomnianej hossie przyszedł duży spadek wartości bitcoina – do poziomu w granicach 30 tys. USD. Następne miesiące to czas wzrostów wyceny bitcoina, chociaż i tak nie obyło się bez poważnych wahań, które opisywaliśmy na Fintek.pl.

Bitcoin to najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, a przy obecnej wycenie jej kapitalizacja wynosi ponad 940 mln dolarów. Rynek krypto aktywów wciąż się rozwija, ale pozostaje podatny na ogromne wahania kursów.

Wystarczy przypomnieć działania Elona Muska sprzed kilku tygodni, kiedy to najpierw wyrażał się entuzjastycznie na temat BTC (czym podbił kurs), by potem stwierdzić, że bitcoin nie jest dobry dla środowiska (czym oczywiście obniżył kurs). Następnie do obniżki wyceny BTC wystarczył tweet Muska, w którym zamieścił emoji ze złamanym sercem.

Na marginesie warto dodać, że Coinbase, jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, ogłosiła kilka dni temu, że wystartuje w Japonii. Kraj Kwitnącej Wiśni to istotny rynek jeśli chodzi o liczbę i wolumen transakcji kryptowalutowych.