W komunikacie czytamy, że BLIK jest już dostępny dla użytkowników wszystkich bankowych aplikacji mobilnych w Polsce. Chodzi tutaj główne detaliczne banki komercyjne. BLIKA wciąż nie udostępnia chociażby Aion Bank, czy Revolut Bank, które nad Wisłą działają w oparciu o zagraniczną licencję.

Citi Handlowy udostępnia BLIKA

Na koniec trzeciego kwartału bieżącego roku z BLIKA aktywnie korzystało 8,6 mln osób – to połowa wszystkich klientów regularnie wykorzystujących bankowe aplikacje nad Wisłą. Kwartalnie BLIKIEM realizowane jest już prawie 200 mln transakcji o wartości blisko 27 mld zł.

Transakcje przy pomocy kodu BLIK są już dostępne zarówno dla posiadaczy konta osobistego, jak i kart kredytowych Citi Handlowy. Aby z nich korzystać, wystarczy uruchomić aplikację Citi Mobile. Klienci mogą korzystać z płatności online, w sklepie stacjonarnym, wpłaty i wypłaty pieniędzy z bankomatu oraz z przelewów na numer telefonu.

Obecnie BLIK rozwija także płatności zbliżeniowe, z których mogą już korzystać klienci 6 banków w Polsce. Rozwiązanie jest dostępne w PKO Banku Polskim, ING Banku Śląskim, Banku Millennium, mBanku, Santanderze oraz Alior Banku. Wdrożenie było możliwe dzięki współpracy z Mastercard.

Więcej o planach BLIKA można przeczytać w rozmowie z Dariuszem Mazurkiewiczem, prezesem Polskiego Standardu Płatności. Z wywiadu dowiecie się m.in. czy BLIK wejdzie na giełdę, czy udostępni odroczone płatności oraz na czym tak na prawdę zarabia polski fintech.